İşgal değil gasp

Yayaların kullanım alanı olan kaldırımlar, Çorum’un pek çok yerinde işgale uğramış durumda.

İşgal değil gasp

Yayaların kullanım alanı olan kaldırımlar, Çorum’un pek çok yerinde işgale uğramış durumda.

Kul hakkı gaspına dönüşen bu işgal, şehrin işlek caddelerinden mahallelere kadar yayılmış halde.

Göz göre göre yayılan bu işgal hareketine dur diyense yok ne yazık ki...

VATANDAŞ ŞİKÂYETÇİ

Meselenin vahametinden bahseden bazı uzmanlar, caddelere bakan binaların büyük bölümünün, sundurma boşluklarını doldurdukları gibi kaldırımlara da yayıldıklarına dikkat çekiyorlar.

Şehrin hemen hemen her yerinde rastlanan bu manzara ise en fazla yayaları mağdur ediyor. Ferahça ve güven içinde yürümek istedikleri kaldırımları aç gözlülere terk etmek zorunda kalan vatandaşlar, kendilerine lütfedilen (!) dar alanlarda adım atmaya çalışıyorlar.

Kaldırımlara atılan masa ve sandalyelerde oturan erkeklerin arasından gelip geçmek zorunda bırakılan bayanlar, yapılan saygısızlıktan en çok muzdarip olanların başında geliyorlar.

Gerek bina gerekse bahçe bölümlerindeki kullanım alanlarını yasal sınırların ötesine taşıyarak kâr ettiğini düşünenlerse, kul hakkını görmezden gelenlerin akıbetinin hazin olacağından bihaberler.

DUYUN BU FERYADI!

İşgal ettikleri yaya alanlarını adeta tezgâha dönüştürenlere sitem eden vatandaşlar, yakında kaldırımların adım atılamaz hale geleceğinden endişe ediyorlar.

Bazı araç sahiplerinin de taşıtlarını kaldırımlara park etmek suretiyle bu vebale ortak olduklarına işaret eden vatandaşlar, yaşanan işgale duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak sivil toplum kuruluşlarını harekete geçmeye çağırıyorlar.

Biz de, “Duyun bu feryadı” diyor ve yetkilileri göreve davet ediyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker Sarı
İlker Sarı - 5 yıl Önce

Duygularımıza tercüman olduğun için çok teşekkür ederim Recep kardeşim.Kalemine ve yüreğine sağlık...

Hatice Doğan
Hatice Doğan - 5 yıl Önce

Yeni bir akım başladı her cadde sokak kenarındaki dükkanlar apartman kaldırım arası boş kalması gereken yerleri camekanlayip kapatıyor cok çirkin bir yapılaşma madem buralar kapatilyor neden binalar yapılırken buna uygun şekilde yapılmıyor bunada dikkat çekmek istedim bide şukaldirimlar rezil durumdaengelli rampalar çoğu yerde yok

Yaşar koldaş
Yaşar koldaş - 5 yıl Önce

Cadde ve Sokaklarda Esnafımız Mallarını dışarıya Taşımayınız Lütfen" Ayıp Oluyor Çok Çirkin Oluyor" denetim ve kontrol Mekanizması her kimse Lütfen İşini yapsın" Ayıp Oluyor Çirkin Oluyor Çorum a, Yakışmıyor"..........

Meral Çalışkan
Meral Çalışkan - 5 yıl Önce

Kalemine yüreğine sağlık Gerçekten kul hakki, acaba bilseler yaparlarmiydi

MUSTAFA AVŞAR
MUSTAFA AVŞAR - 5 yıl Önce

Sevgili Recep ,her zaman olduğu gibi yine güzel bir konuya değinmiş, vatandaşın yaya yolundan gidip gelme hakkını esnafın dükkan önüne koydukları mada, sandalye,isportaci tezgahı gibi ucuz mal tezgahları, konfeksiyon ürünlerini teşhir için giydirilmiş mankenler, manav dükkanlarının önünde tezgahlarda türlü çeşit meyveler ,ses cihazları kocaman kocaman kolonlar, hatta dışarıya acılan ardina kadar dayali cam kapılar ,baklavacı veya kunefeci veya çiğ köfteci olduğunu gösteren gercek boyutlarda koskoca adam ve tepsi içinde tatli figürleri vs ,vs..
BÜTÜN bunlar yayaların hakkına gasp eden esnafın görgüsüzlüğü, bilgisizliği, cahilliği ve en önemlisi kül hakkına uymamak ve bencilliği.
Seni tebrik eder basarili yazılarının devamını dilerim .

Ahmet Tahir
Ahmet Tahir - 5 yıl Önce

Özellikle Gazi caddesinde yaya kaldırımları motosiklet ve bisiklet yolu halinde. Herhalde bu sorunu Yozgat valiliğine iletmeniz gerekiyor. Çünkü Çorum kaymakamı ilgisiz.

Yavuz Candar
Yavuz Candar - 5 yıl Önce

Esnafla karşı karşıya geliyoruz şikayet edince. Sikayetler gizli kalmalı

SIRADAKİ HABER