İYİ Parti, ‘Suriyeliler geri dönsün’ kampanyası başlattı

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, ‘Suriyeliler geri dönsün’ kampanyası başlattıklarını açıkladı.

İYİ Parti, ‘Suriyeliler geri dönsün’ kampanyası başlattı

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, ‘Suriyeliler geri dönsün’ kampanyası başlattıklarını açıkladı.

“Ülke insanları olarak Suriye konusundaki siyasi bir tercih hatasının bedelini çok ağır ödüyoruz.” diyen Özsaçmacı, Türk ekonomisinin Suriyeliler’in getirdiği maliyet yüzünden kırılgan hale geldiğini savundu.

Siyasetin faturasını Çorum halkına ödettirmeyeceklerini ifade eden Bekir Özsaçmacı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında şunları dile getirdi: “Biz çok göç aldık. Parasını, bedelini ödediğimiz toplumsal yüküne katlandığımız bu işin kabalığı düşer hissemize. Suriye konusundaki ferasetsizliğin bir bedelidir bu. Dış politikada savrulmanın bedeli olarak ödüyoruz bunu. Türk milleti başı dara düşenin sığındığı limandır. Biz can havliyle ülkemize gelene 'niçin geldiniz' demeyen bir milletiz. Burada problem şu, devletin 4 milyon Suriyeliyi, toplumun demografik yapısını, şehrin ticareti hayatını bozmayacak şekilde ağırlayacaktı. Devlet bunlara yaşayacakları yerleri gösterebilirdi. Suriye konusunda hata yapıldı. Tayyip Bey'in Ensar, Muhacir'den kastettiği Mekke'den Medine'ye hicrettir. Gözü yaşlı çoluk çocuğa sırtımızı dönecek bir millet değiliz. Siyasi bir tercih hatasının bedelini çok ağır ödüyoruz. İnsanları ağırlayıp, her türlü maliyeti göğüsleyip yaptığımız iyiliği berbat edecek cümleler kurmamak lazım. Burada dikkat edilecek şudur, para varken bunlar göze batmazdı, bozulan Türk ekonomisi, bunların getirdiği maliyet yüzünden kırılgan hale geldi. Şimdi niçin isyan cümleleri duymaya başladık? Ekonomik kriz var. İşsizlik patlamasından muzdarip olan herkes işsizliğin sebebini Suriyeliler olarak görmeye başladı. Suriye konusunda devletin etkin iradesi şuna dönmek zorundadır; güvenli bir Suriye kurulacak ve hepsi oraya gidecektir. İflas eden fundamentalist siyasetinizin faturasını Çorum halkına ödettirmeyeceğiz. Bu nedenle Suriyeliler ülkelerine dönecek kampanyasını başlatıyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öz Çorumlu
Öz Çorumlu - 3 yıl Önce

1 Gördün mü o, dini yalan sayanı?
2 İşte odur yetimi itip kakan;
3 Yoksulu doyurmayı özendirmez o.
4 Vay haline o namaz kılanların/dua edenlerin ki,
5 Namazlarından/dualarından gaflet içindedir onlar!
6 Riyaya sapandır onlar/gösteriş yaparlar.
7 Ve onlar, kamu hakkına/yardıma/zekata/iyiliğe engel olurlar.

ZEKİ DİLEK
ZEKİ DİLEK @Öz Çorumlu - 3 yıl Önce

ÖZ ÇORUMLU adında bir arkadaş "AYET" paylaşıyor ama yüzde 99'unun Müslüman olduğu iddia edilen bir ülkede bazı deyyuslar bu AYET'i yani Rab2bimizin biz Müslümanlara hitap ettiği kelamını beğenmemiş..
1 kişi Beğenmiş, 3 Kişi Rab'binin Ayetlerini inkar etmiş...
Rab'bin Ayetlerini İNKAR EDEN, İslam'dan çıkar...
İslam'dan çıkan nereye girer siz tahmin edin artık...

sdasd
sdasd - 3 yıl Önce

Sonuna kadar destekliyoruzz !!!!!

Corumlu
Corumlu - 3 yıl Önce

Aynen gidsin suriyelier yeter artik bizi suriyeliler kovacak artik turkiyede butun yardimlar onlara veriliyor kendi halkimiz yoksullukdan intahar ediyor yazik degilmi fakirin hakkini nicin onlara veriyorlar gidsinler isdemiyoruz suriyelileri

Cesur yürek
Cesur yürek - 3 yıl Önce

Evet artık dönsünler. Milletin tahammülü kalmadı. Yeter artik

FUAT akddeniz
FUAT akddeniz - 3 yıl Önce

Kesinlikle Dönsünler Demiyorum Dönmezler..ZIRLA GÖNDERİN....

Uğurr
Uğurr - 3 yıl Önce

helal olsun istemiyoruz suriyelileri ak partilyim. ama suriye konusunda iyi partiye güveniyorum nedense

Ali Ahmet
Ali Ahmet - 3 yıl Önce

İyi ki Varsınız

SIRADAKİ HABER