Kadınlar için askerlik önerisi

MHP Bursa Milletvekili hemşehrimiz Hidayet Vahapoğlu, yeni sistemde talep olursa kadınların da askerlik yapmasına imkan sağlanmasını istedi. Vahapoğlu “Türk kadınına güvenin. Gitmek isteyen kadını askere alalım” dedi.

Kadınlar için  askerlik önerisi

MHP Bursa Milletvekili hemşehrimiz Hidayet Vahapoğlu, yeni sistemde talep olursa kadınların da askerlik yapmasına imkan sağlanmasını istedi. Vahapoğlu “Türk kadınına güvenin. Gitmek isteyen kadını askere alalım” dedi.

Meclis’te yeni askerlik sistemi görüşülürken, MHP’den kadınlara da askerlik imkanı verilmesine yönelik teklif geldi. Teklifin maddeleri görüşüldüğünde söz alan MHP Milletvekili Vahapoğlu, teklifte “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her erkek askerlik hizmeti yapmaya mecburdur” maddesinin yer aldığını belirterek, bir esneklik getirilerek talep halinde kadınların da er, astsubay veya yedek subay olarak askerlik yapmasına imkan sağlanmasını istedi. Reformdan söz edilecekse böyle bir düzenleme yapılması gerektiğini kaydeden Vahapoğlu, “Türk kadınlarına güvenin. Gitmek isteyen kadını askere alalım” ifadelerini kullandı. 

600 BİN KAÇAK 
Milli Savunma Komisyonu’nda yeni askerlik sistemiyle ilgili düzenlemelerin yer aldığı Askeralma Kanun Teklifi’nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Burada konuşan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, yeni askerlik sistemine ilişkin teklifin ciddi sorunları çözecek niteliğe sahip olduğunu belirterek, “Sistemin bütününe yapılan eleştirilerde haksızlık yapılıyor. Yoklama kaçağı ve bakaya kalanların sayısının 600 bin olduğu söylendi ama yoklama ve bakaya kalanların sayısı 460 bin civarında” dedi. (Star)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 11:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aa
Aa - 1 yıl Önce

Olacak iş mi bu? Biz erkekleri gönderemiyoruz adam kızlar da askerlik yapsın diyor.askerlik er işidir.herkes kendi işine baksın. Bozulmadık bi askeriye kaldı onu da bozacak bir öneri bu. Kadının en güzel yapacağı iş Anneliktir.

Hoca
Hoca - 1 yıl Önce

Hahhh. Bir bu eksikti...

Bay Bilen.!
Bay Bilen.! - 1 yıl Önce

Ne yapmaya çalışılıyor? Bu neyin kafası?
Anlaşılan uğraşılacak bişey olmayınca gereksiz yere kafa yoruyorlar!

misafir
misafir - 1 yıl Önce

vahapoğlu sen kafayamı yedin.mhp olarak ta zaten zırvalıyorsunuz.bir iskilip linin böyle bir teklifte bulunması ve düşünmesi çok yazık.

veli
veli - 1 yıl Önce

Gitmek isteyen degil Butun kizlarda erkekler gibi askerlik yapsin yada para odesin. Madem kadin erkek esitligi var memelekette. Madem kadinlar esitlik istiyorlar. Her konuda esitlik getirilsin

Hitit Üniversitesi
Hitit Üniversitesi - 1 yıl Önce

Üniversitemizin akademisyenlerinden Dr.Diren ÇAKMAK zaten bu konuyu daha önce dile getirmişti. Böylece kadınların çocuk yaşta evlendirilmesi ve eğitimin devamlılığını zoraki bir şekilde geleceğini aktarmıştı.

H K
H K - 1 yıl Önce

Bence çok güzel olur.En başta ben giderim.Öneri kabul edildi mi ? Hiç yanıt verilmiyor.

SIRADAKİ HABER