Karşıyaka Ortaokulu’nun ihalesi yapıldı

Geçtiğimiz yıl yıkılmasına karar verilen Karşıkya Ortaokulu’nun ihalesi yapıldı.

Karşıyaka Ortaokulu’nun ihalesi yapıldı

Geçtiğimiz yıl yıkılmasına karar verilen Karşıkya Ortaokulu’nun ihalesi yapıldı.

Temel Eğitim Kurumları Yatırım Programı kapsamında İl Özel İdaresi tarafından okul yapımlarına devam ediliyor. Bu kapsamda Çorum Merkez Yavruturna Mahallesi’ne yapılacak olan Karşıyaka Ortaokulu yapım işinin ihalesi Çorum İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapıldı.

18 derslikli toplam 5 kat olarak yapılacak olan Karşıyaka Ortaokulu ve Çevre Tanzimi işinin ihalesine 20 firma katıldı. İhaleyi kazanan firmanın ihale komisyonunun değerlendirmesinin ardından duyurulacağı işin yapım süresi ise yer tesliminden itibaren 300 gün olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıl Çorum’da deprem yönetmeliğindeki sınır koşullarını sağlamadığı ve risk teşkil ettiği gerekçesiyle Karşıyaka Ortaokulu’nun yıkılmasına karar verilmişti. Öğrencilerin mağduriyet yaşamadan aynı bahçe içerisinde bulunan Şehit Onur Bakbak İlkokulu’nda eğitim ve öğretimlerine devam etmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur bey
Ugur bey - 2 yıl Önce

Bekir Aksoy ilkokulu ne oldu? Sınıflar 45 kişilik. Her tarafı imam hatip Ortaokulu doldurdunuz. İlkokullarda çocuklar 4 kişi oturuyor sırada. Fatih sultan Mehmette 48 kişilik sınıflar var. Bahçelievler 25 kişi. Allahtan reva mı???

SIRADAKİ HABER