Kızılcahamam’da Mesleki Eğitim Toplantısı’na katıldı

Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu’nun Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi Komiteleri Toplantısı Kızılcahamam’da yapıldı.

Kızılcahamam’da Mesleki  Eğitim Toplantısı’na katıldı

Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu’nun Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi Komiteleri Toplantısı Kızılcahamam’da yapıldı. Toplantıya Çorum’dan da Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun katıldı.


Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Özcan Saraçoğlu’nun Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununun 72. maddesi gereğince oluşturulan Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi Makina İmalat, Kalıpçılık ve Dökümcülük, Oto Motor, Mekanik, Elektrik, Kaporta, Boya, Sıhhi Tesisat, Doğalgaz, Soğutma ve İklimlendirme, Demircilik, Metal ve Saç İşleri, Anahtarcılık, Saat Tamirciliği ve Kuyumculuk olmak üzere 5 ana başlık altında komiteler oluşturuldu. Komitelerde yer alan başkanların katılımı ile de Ankara-Kızılcahamam Patalya Otel’ de Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi Komiteleri toplantısı düzenlendi. 


Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Uzmanları Uğur Özbek ve Serpil Polat’ın Meslek Kolları ve Nace Rev.2 Faaliyet kodları ile ilgili yaptıkları sunumun ardından Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Muhasebe Müdürü Soner Bektaş, meslek odalarının muhasebe işlemleri ile ilgili bilgi aktarımı yaptı. Bunların akabinde komitelerine ayrılan başkanlar, sektör sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişarelerde bulundular.

Toplantı sonunda değerlendirmelerde bulunan Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, toplantıların oldukça verimli geçtiğini ifade ederek, edindiği bilgi ve birikimleri oda üyelerinin gelişimi için kullanacağını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER