Komşuda su bedava!

 Türkiye’de içme suyunun en ucuz olduğu kent olan Amasya'da Ramazan ayı boyunca ve bayram günlerinde şebeke suyunun ücretsiz olacağı açıklandı.

Komşuda su bedava!

 Türkiye’de içme suyunun en ucuz olduğu kent olan Amasya'da Ramazan ayı boyunca ve bayram günlerinde şebeke suyunun ücretsiz olacağı açıklandı.

Son 3 yıldır Ramazan ayı boyunca ve bayram günlerinde şebeke suyunu ücretsiz yapan Amasya Belediye Başkan Mehmet Sarı, vatandaşların ekonomisine bir nebze katkı sağlamak için bu yıl da Ramazan Bayramı sonuna kadar şebeke suyundan ücret almayacaklarını belirtti. Başkan Sarı, “45 bin 584 hanede akan sudan hiçbir ücret almıyoruz” dedi.

“Bir ton su 1 lira”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin şubat ayındaki 'su indirimi' çağrıları üzerine suyun sudan ucuz olduğu kentte 1,20 lira olan içme suyu ücretini 1 liraya indiren MHP’li Mehmet Sarı, “Türkiye’de en ucuz suyu veren biziz. Bir ton su 1 lira” diye konuştu. Ramazan ayının paylaşma anlamı taşıdığını anlatan Sarı, toplam 45 bin civarında pideyi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacaklarını söyledi.

“Diğer belediyelere örnek olsun”
Gümüşlü Mahallesi Muhtarı Asuman Topuz, ücretsiz su uygulamasından memnun kalırken, aynı mahalleden Gülten Kılınç da “Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Suya para ödemiyormuşuz. Çok sevindim” şeklinde konuştu. Hatuniye Mahallesi’nden Hatice Lap uygulamanın diğer belediyelere örnek olduğunu vurgularken, Hacılar Meydanı Mahallesi esnaflarından Adem Çetin ise güzel bulduğu bu uygulama sayesinde vatandaşların ekonomisine katkı sağlandığını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslında olan.!
Aslında olan.! - 5 ay Önce

Bizim Halil İbo'da suya değil faturasına zam yapıyordu bi aralar!

tuna
tuna - 5 ay Önce

helal olsun diğer belediyelere örnek olsun.

İyi değil
İyi değil - 5 ay Önce

Suyun ücretsiz olması iyi bir şey değil bence su kaynakları zaten tükenme tehlikesi altında bedava olunca boşuna daha da fazla harcama yapılır su ücreti normal bence asıl elektrik Doğalgaz gibi ücretlerin düşürülmesi lazım bunlar hoş iş

SIRADAKİ HABER