Köy çeşmesinden su doldurmak yasaklandı

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Evlik köyünde çeşmeden su doldurmak korona virüs tedbirleri gereğince dışarıdan gelenlere yasaklandı.

Köy çeşmesinden su doldurmak yasaklandı

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Evlik köyünde çeşmeden su doldurmak korona virüs tedbirleri gereğince dışarıdan gelenlere yasaklandı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını herkesin hayatını büyük bir şekilde etkilerken Osmancık’a bağlı Evlik köyünde virüse karşı ilginç bir tedbir alındı. Köy muhtarlığı köy çeşmesinden su doldurmak için dışarıdan gelenlere yasakladı.

Alınan bu tedbir ise çeşmeden su doldurmaya gelenlerin tepkisine neden oldu.

Edinilen bilgilere göre Evlik Köyü Muhtarlığı tarafından hazırlanan ve üzerinde “Virüs salgını tedbirleri gereğince köyümüzden su doldurmak, dışarıdan gelenlere yasaklanmıştır. Sağlıklı bir yaşam diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. Evlik Köyü Muhtarlığı” yazılı afiş köy çeşmesi başına asıldı. İçme suyu temin etmek için çeşme başına gelenler ise karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

Alınan tedbir “Virüs bahane edilerek, dışarıdan gelenlerin çeşmeden su doldurması yasaklanıyor” şeklinde yorum yaparak tepki vermelerine neden oldu.

Evlik Köyü Muhtarı Erdoğan Uysaler ise alınan yasak kararının köyde yaşayan yaşlı kesimi köy dışından gelebilecek bir bulaştan korumak amacıyla alındığını söyledi.

Köyde akan suyumuz çok güzel olduğu için Osmancık ve civar köylerden insanların su almak için Evci köyüne geldiğini belirten muhtar Uysaler, "Bugün kadar biz bu suyu kimseden esirgemedik, hatta köy halkı olarak yardımcı olduk. Köydeki sudan ilçeden gelenler ve civar köydekiler istifade etti. Ancak korona virüs nedeniyle zor günler yaşadığımız bu süreçte köy halkını korumak için su alınmasına geçici bir süre kısıtlama getirdik" dedi.
Korona virüs belasından kurtuldukları zaman çeşmeye bakım yaptırıp Osmancık halkı ve civar köylerin kullanımına tekrar açacaklarını söyleyen köy muhtarı Uysaler, "Rica ediyorum salgın devam ederken Osmancık halkı ve civar köylerden hiç kimse su almak için köyümüze gelmesin. Korona virüs belasından kurtulduğumuz zaman eskiden olduğu gibi herkes bu sudan faydalanabilir. Köy muhtarı ve ihtiyar heyeti olarak köy halkının sağlığını korumak için böyle bir karar aldık. İnanıyorum ki alınan bu karara su almak için köyümüze gelen insanlarda saygılı olacaktır" şeklinde konuştu.

(İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 1 hafta Önce

Bu korodan korktugumuz kadar koronunun sahibinden korksaydık daha iyi ederdik.Yoldan geçene su vermemekde ne oluyor.ALLAH kulu kula muhtaç etmesin.Ha ŞUNUDA UNUTMAYALIM.TETBİR TAKDİRİ BOZMAZ.ALLAHIM TAKDİRİNDE KORONODAN ÖLMEK VARSA BIRAK SU VERMEMEYİ SU İÇMESEN BİLE KORONDAN ÖLÜRSÜN.ELHAMDÜLİLLAH.

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 1 hafta Önce

Asıl korona cebindeki paradan bulaşıyor.Para kullanmakda yasaklansın kimse paraya dokunmasın Çinde böyle kontrol altına alındı viris ne haber muhtar.

Mustafa
Mustafa - 1 hafta Önce

Rica ediyorum muhtar ve heyeti Osmancik ve ceresindeki koylere gitmesin. Muhtar ve heyetinin virusu en tehlikelisi. İnsAllah koyluyede bulasmaz.

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 1 hafta Önce

Firavun Musa AS dan kurtulmak için o yıl dogan bütün erkek çocukları öldürtmüş.Musa AS ma engel olabildimi.Hiç canımı sıkmıyorum bu koranaya onun görevi var görevi bitince oda bitecek.Ha tetbir almayalımmı.Alalım ama tetbiride ALLAH yaratıgını bilelim.Yani tetbire tapmayalım.Tetbir takdirin sonucudur.Kaza ve kadere iman imanın şartlarındandır unutmayalım.

Mustafa
Mustafa - 1 hafta Önce

Rica ediyorum muhtar ve heyeti Osmancik ve komsu koylere gitmesin bunlarin virusu cok tehlikeli

SIRADAKİ HABER