‘Mezarlıklarda yeniden Kuran sesi duymak istiyoruz’

Çorum şehir merkezindeki mezarlıklarda Kuran-ı Kerim tilaveti yayınının sürmesi isteniyor.

‘Mezarlıklarda yeniden Kuran sesi duymak istiyoruz’

RECEP MEBET
Çorum şehir merkezindeki mezarlıklarda Kuran-ı Kerim tilaveti yayınının sürmesi isteniyor.

Konuyla ilgili şikâyetini dile getiren Sebahattin Genç, yıllardır devam eden uygulamanın sona erdiğini öğrenince büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

‘KURAN SESİNDEN KİMLER RAHATSIZ OLUR Kİ?’
Kabir ziyareti için mezarlıklara gelen vatandaşların Kuran sesiyle birlikte huzur bulduğunu dile getiren Genç, “Böylesi anlamlı bir uygulamadan kimler, neden rahatsızlık duydu da vazgeçildi anlamış değilim” dedi.
“İnsanların ölümü hatırladığı mezarlıklarda, Kuran okumayı bilmeyen kimselerin de feyz aldığı anons uygulaması sürdürülmeli” diyen Genç, Ulu Mezarlık ve Çiftlik Mezarlığı’nın yanı sıra Çorum Şehitliği’nde de aynı uygulamanın gerçekleştirilmesini önerdi.

Yetkililere seslenen Genç, meselenin çözümü için ilgi ve duyarlılık beklediğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 20:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ukestek
Ukestek - 3 ay Önce

Çok haklı.Şehitlik ve mezarlıklarda tilavet devam etmeli.

Salih
Salih - 3 ay Önce

Bence de Güzel Uygulamaydı.Neden sona erdirdiler ki?

Dürüs
Dürüs - 3 ay Önce

Evet, çok güzel düşünülmüş, inş ALLAH uygulanır.Hatta , her gün KUR AN AZİMUSSAN canlı. okunsa, mezarlıklar, için her gün sabah sabah, öğlene kadar, öğleden sonra ,akşama kadar görevli hocalar tarafından okunmalı.

Aydin Ercan
Aydin Ercan - 3 ay Önce

Kuran ölüler için değil diriler için inmiştir mezardakiler değil
Yaşayanlara hükmediyor anlayarak okursanız anlarsınız

AHMET TEKSAN
AHMET TEKSAN - 3 ay Önce

MEZARLIKLARDA KURANI KERİM OKUNMASININ NE ÖLÜYE NE DİRİYE FAYDASI OLUR. BANTTAN KURAN KERİM OKUNMASI BİT'ATTİR. PEYGAMBER EFENDİMİZİN BİR HADİSİ ŞERİFİ VARDIR. "BİT'AT EHLİ CEHENNEMİN KÖPEKLERİDİR" YAPILAN TÜRLÜ BİT'ATLER YÜZÜNDEN BAKIN İSLAM ALEMİ NE HALLERDE. DEVLETİN BAŞINA NELER GELDİ. DELİLİ Mİ? BAK IRAK'A BAK AFGANİSTAN'A BAK LİBYA'YA BAK PAKİSTAN' BAK YEMEN'E NE HALDELER.. EHLİ SÜNNET İNANCINDA SAPINLIKLARIN YÜZÜNDEN KOCA OSMANLIYI YEDİK. İSLAMDAN AYRILMAMIZIN YÜZÜNDEN DEVLET PARÇALANMANIN EŞİĞİNE GELMEDİ Mİ? BU TÜRLÜ BİT'ATLERE ÇANAK TUTMAYIN.

SIRADAKİ HABER