Mülteci tartışmalarına farklı bir bakış

MHP İl Başkan Yardımcısı Nurullah Müstet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda son aylarda gündemi meşgul eden mülteci tartışmalarına farklı bir açıdan değindi.

Mülteci tartışmalarına farklı bir bakış

FATİH AKBAŞ
MHP İl Başkan Yardımcısı Nurullah Müstet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda son aylarda gündemi meşgul eden mülteci tartışmalarına farklı bir açıdan değindi.

“Ülkücü, dünyaya kendi gözünden bakan, kendi aklıyla vicdanıyla olayları süzen, algıya kapılmayan, liderini, teşkilatı dinleyen ahlak ve erdem sahibi kişilerdir”diyerek açıklamasına başlayan Nurullah Müstet, “Şimdi, gerçek gündemimize gelelim. Mülteci ve sığınmacılar konusuna.  Ermenistan diye bir komşumuz var. Ezelden beri bize düşman, bulduğu her fırsatta bizi soykırımla suçlayan, hatta daha ötesine geçip, çapına bakmadan, bizde tazminat, toprak talep eden bir hadsiz. Peki ülkemizde kaçak, izinsiz çalışan, 10 binlerce Ermeni var, bir tek gün, sözüm ona kendine aydın diyen gazetecilerden ‘bu Ermenileri sınır dışı edelim’ diyene rastladınız mı? Asla. Aynı şekilde, ülkemizde en fazla emlak alan, işyeri açan, yüzlerce danışmanlık ofisi açıp vatandaşlarını eğiten kazançlı iş kollarına yönlendiren, sessiz sakin derinden, kimseye fark ettirmeden ülkemize yerleşen İranlılar’la ilgili bir şey duydunuz mu? Ha bu arada haksızlık yapmak istemem İranlılar kibar erdemli güzel insanlardır. Tabi bu gerçek midir, yoksa bir taktik mi bunu zaman gösterecek. Ben niyet okumam, okuyamam, niyet okumak münafıklık alametidir ki bunda Allah’a sığınırım. Yani diyeceğim şudur ki, bu göç meselesi değil, başka bir mesele, insanları ayrıştırmamak için onu yazmıyorum. Biraz düşünün araştırın ve gerçeği kendiniz bulun”dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 1 hafta Önce

Nasıl savunacağınızı bilemiyorsunuz Ermeni varmış İranlı varmış farz edelimi var bunların burada izinsiz olarak sınırı geçmesine çalışmasına göz yuman muhalefetmi ayrıca bunların sayısı 5 milyon kadarmı insanların geçim sıkıntılarına işsizlik sorunlarına çözüm aratacağınız yerde böyle bir yorum tapıp haber olmaya gittikçe azalan seçmeninize oynuyorsunuz ha çözüm arayışı derken ülkeyi öyle bir hale getirdinizki işin içinden çıkamadığımız için böyle yorumlarla ayakta durmaya çalışıyorsunuz

çorumlu
çorumlu - 1 hafta Önce

mülteci çok seven evinde baksın ben ülkemde mülteci istemiyorum

Çok ilginç
Çok ilginç - 1 hafta Önce

Düşüne düşüne bunu mu bulmuş, ilginç gerçekten.

ÜLKÜ DEVİ
ÜLKÜ DEVİ - 1 hafta Önce

Sen gerçekten Ülkücü müsün? Bence değilsin? Ülkücü taklidi yapıyorsun bence sen! Çünkü iran'a güzelleme yapan bir Ülkücüye rastlamadım ben daha önce? İran senin soydaşlarını asimile etmeye çalışıyor, sense İran'a güzelleme yapıyorsun! Nasıl bir Ülkücüsün sen?

Kültegin
Kültegin - 1 hafta Önce

Sen eğer "binlerce" ile "milyonlarca" arasındaki farkı anlayamıyor ama MHP'de yönetici olarak kalabiliyorsan vahim. Yok eğer "binlerce" ile "milyonlarca" arasındaki farkı anlamana rağmen bir MHP'li yönetici olarak halkı manipüle etmek için bu açıklamayı yapabiliyorsan sıkılmadan daha da vahim!

Arkadaş AKP iktidarının da dahil olduğu politikalar ülkenin de bölgenin de demografisini alt-üst etti! Bunun neyini anlamıyorsunuz? Kaldı ki; 6 yıl önce sen de senin genel başkanın da AKP iktidarına aynı eleştirileri yapıyordunuz? Ne oldu, ne değişti de AKP iktidarının bütün yanlışlarını savunuyorsunuz böyle! Anlaşılır gibi değil!

Müftü müsün?!
Müftü müsün?! - 1 hafta Önce

Niyet okumanın münafıklık alamet olduğunu nereden çıkardın efendi? Yeni yeni icatlar yapıyorsunuz sürekli! Ayrıca niyet okuyup ona-buna vardan-yoktan sebeplerle "zillet" / "illet" / "ajan" gibi yakıştırmaları ne demeye yapıyorsunuz madem niyet okumak sence öyle kötü birşeyse?!

Çorum Beşlisi
Çorum Beşlisi - 1 hafta Önce

Bu nasıl bir siyasi deha? Bu kapasiteyle burada harcanıyorsun bence! Seni genel merkeze almalılar genel başkan yardımcısı olarak! Yakışır! Ya arkadaş şaka mısınız siz ya? Bir tarafta 10 binler var diğer tarafta MİLYONLAR! Bu nasıl bir karşılaştırma? Üstelik geçici sığınmacılara milletin kesesinden bakılıyor! İranlı buraya para getiriyor! İkisi bir mi?! Çorum MHP yönetimi hep senin gibiyse bu aldığı oyu iyi alıyor!

Vatanperver Yurtsever
Vatanperver Yurtsever - 1 hafta Önce

MHP'liler AKP'lilerden çok AKP politikalarını savunuyorlar!!! Ben böyle birşey ne işittim ne gördüm!!! Bu MHP'liler büyülendi ellaham!!! Ben ben başka da birşey bilmiyorum!!!


SIRADAKİ HABER