Osmancık Yolu’na ödenek freni

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Çorum-Osmancık Yolu’nda sürdürülen çalışmalara ara verildiği öğrenildi.

Osmancık Yolu’na ödenek freni

RECEP MEBET
Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Çorum-Osmancık Yolu’nda sürdürülen çalışmalara ara verildiği öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre, Abdullah Alemdar A.Ş. ve Cemal Beğen İnşaat Limited Şirketi iş ortaklığınca yürütülen yol çalışmaları ödenek sıkıntısı nedeniyle durdu.
Çorum-Laçin arası ve Osmancık-Merzifon ayrımı ile Laçin arasındaki ulaşım hattını içine alan bölgede gerçekleştirilen çalışmaların yaklaşık bir aydır aksadığı bildirildi.
Toplamda 43 kilometrelik duble yol yapım işini içine alan çalışmaların 31 Aralık 2019 tarihine kadar tamamlanması planlandığını hatırlatan vatandaşlar, konuyla ilgili olarak yetkililerden açıklama beklediklerini ifade ettiler.
Hedeflenen çalışmaların tamamlanması halinde, kazalara davetiye çıkaran Osmaniye ve Sarmaşa virajlarının ortadan kalkacağı, Çorum-Laçin arasında yapılacak yeni varyant ile mesafenin kısalıp ulaşımın daha kolay ve güvenli hale geleceği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhan
İlhan - 2 yıl Önce

Stad devredilemiyor para yok kırkdilim yol inşaatı durdu para yok orman yangınları başladı mevsimlik işciler işten çıkarılıyor ödenek yok.türkiye yokuş aşağı gidiyor.ama hala bu iktidarın yanlışlarını savunan insanlar var.buna gazetemizde dahil.maalesef...

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Siz yanılıyorsunuz tünel işinin acelesi yok ama tünelde yandaş müteahhit çalışıyor tünel işi pazarlık ile ihalesiz 472 milyona yandaşa verildi işin sonu kaç bilyona biter Allah bilir sarmaşa virajları duruyor tünel harıl hatıl çalışıyor yol inşaatı ödenek yokluğundan çalışmıyor yandaşın ödenek sıkıntısı yok

abdullah
abdullah - 2 yıl Önce

EROL BEY TÜNEL İŞİNİN ACELESİ YOK , TÜNEL DURDURULSUN . YOL DEVAM ETMELİ

osmancıklı
osmancıklı @abdullah - 2 yıl Önce

öncelik yol olmalı tabiki tünelde büyük ihtiyaç ama 2 araç yanyana zor geçiyor ve bu yol çok kullanılan yol. böyle haberleri duyunca inanın çok üzülüyoruz. İnşaAllah biran önce bu yolların yapımı biter.

Kahraman Çorumlu
Kahraman Çorumlu - 2 yıl Önce

Çorumun kaderi böyle maalesef. Tuttuğunu koparan vekiller olmayınca durum böyle oluyor

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Seçim falan yok millet vekilleri uğramaz artık uğrasada o tarafa geçmez bu yolda 2023 te açılır

Laçinli
Laçinli - 2 yıl Önce

Her iki işin yüklenici yetkilileri ile görüşebilen biri olarak şunu ifade etmek istiyorum. İki firma neredeyse aynı ödeneği almakla beraber biri ödeneğin ötesinde imalat yaparken, diğeri beklemekte.

Hidayet karakaya
Hidayet karakaya - 2 yıl Önce

Doğuya o kadar yatırım yapiliyor ki oy toplamak için ama yine herkes kendi bildiğini yapıyor şimdi çorumda biraz oy düştü diye ödenekler kesiliyor israf edilirken boş yere harcanırken hiç fren felan yapılmıyor ama halka yararlı olanlara fren var ben bildim bileli ak partiye oy verdim ama böyle siyasi oyunlar devam ederse üstelik zam üstüne zam yapılırsa 2023 e de varamaz varsada büyük yara alacağından emin olmaya başladım Allah sonumuzu hayreylesin

SIRADAKİ HABER