Özdemir: ‘Gölge etmeyin başka ihsan istemem’

Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, vatandaşların tepkilerine neden olan baz istasyonu meselesi ve akabinde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Özdemir: ‘Gölge etmeyin  başka ihsan istemem’

RECEP MEBET
U
lukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, vatandaşların tepkilerine neden olan baz istasyonu meselesi ve akabinde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili olarak Çorum Muhtarlar Derneği’nce yapılan basın açıklamasına tepki gösteren Hanefi Özdemir, mevkidaşlarının şahsı ile ilgili ifadelerinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
Muhataplarının açıklamalarını samimiyetten uzak olmakla eleştiren Özdemir, demokrasi mekanizmasının toplumsal yapı açısından aşağıdan yukarı doğru tecelli ettiğine işaret ederek bazı değerlendirmelerde bulundu.

“Gölge etmeyin, başka ihsan istemem” diyen Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Geçtiğimiz günlerde infial yaratan ve Çorum kamuoyu gündemini meşgul eden baz istasyonu meselesi ile ilgili Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş ve Buharaevler Mahallesi Muhtarı Ümit Patıroğlu’nun yaptıkları ortak açıklamanın kabul edilemez ve samimiyetten uzak, başkalarına yaranmaya çalışan talihsiz bir beyan olduğunu belirtmek istiyorum. 
Bu talihsiz açıklama muhtarlığımızı, belediye ve diğer kurumlarla kötü gösterme niyeti yanında adeta düşmanca duygular taşındığı izlenimini vermektedir. Söz konusu şahısları bu gibi basit düşüncelerden men etmek isterim. Hizmetin ne olduğunu bilmeyen bu güruh, adeta muhtarlıkları belediyeye ve diğer kurumlara mahkum etmenin peşindeler. Bakın efendiler, demokrasi denilen mekanizma asla yukarıdan aşağıya değil, daima aşağıdan yukarıya tecelli eder.
Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde şehrin tüm kurumlarıyla müşterek çalışmalar yaptık. Kurumlarımızın ulaşamadığı, kapsama alanlarının yeterli olmadığı durumlarda ise şehrimizin önde gelen isimleriyle, hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın katkılarıyla neleri başardığımız ortadır. Hizmet, şehrin tüm kuvvetlerini harekete geçirmekle olur. Müşterek bir bağlamda, aynı amaç doğrultusunda birleştirmekle olur. Hizmet konusunda sizden akıl almaya ihtiyacımız yok.
Hizmet nasıl olmalıdır? Sorusuna bizim cevap olarak verdiğimiz eylemler ve hizmetler bazılarını rahatsız etmektedir. Kendilerine hizmet ehli olarak biz örnek olarak gösterilmekteyiz ve bu örnek rahatsızlıklarını büyütmektedir. Efendiler bir kurum sadece makamda oturarak, evrak çıkartarak olmaz. Bunu çocuklar bile yaparlar.
Ayrıca yapılan bu ortak açıklamada şahsımın hakarette bulunduğu şeklinde iddialar geçmekte, haksız ithamlarda bulunulmaktadır. Biz, söyleyeceğimizi mertçe söyleriz. Kapalı mekanlarda, bir takım mahfillerde arkadan konuşup yüze gülen insanlardan olmadık, olmayacağız. Hiçbir hakaret ithamını da kabul etmediğimi ayrıca ifade etmek isterim. Aynı zamanda iddia sahiplerinin kurumlarla işbirliği ve uyumunun, danışıklı dövüşe dayandığı da ortadır. 
Son söz olarak ifade etmek istiyorum ki, bu tip açıklamalar samimiyetsizliğin hangi derekede olduğunu gösterir. Yapılan böylesi açıklamalar bizleri ancak daha fazla yüreklendirir. Şahsımı hedef alan bu açıklamayı hem mahalle sakinlerinin hem de tüm Çorum kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Gölge etmeyin başka ihsan istemem.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

Muhtar birakilmaz. Neden mi?
Muhtar halkin adamidir. Secilenlerin arasinda en demokratik yollarla secilendir. Belediye Baskani Bagimsiz adayligini koysun. Muhtar kadar oy alamaz. Parti koyarsa secilir koymazsa havasini alir. Oy almak icin milletin gonlunde yer etmek gerekir.

Adam
Adam - 3 yıl Önce

Muhtarlar , belediye baskanlarindan daha demokratik bir sekilde secilen. Hicbir siyasi organa yada kuruma minnet borcu olmayan. Sadece vatandasin halkin yaninda olan kisilerdir.Ulukavak mahellesi Muhtarini yalnizlastirmaya calisan muhtari sowmenlikle suclayan belediye baskanini kiniyorum. Bu olayin kaybedeni Belediye baskanidir. Halkla iletisimde sinifta kalmistir.

eğt...
eğt... - 3 yıl Önce

muhtar iyi açıklamış....

Ahmet Eğitimci
Ahmet Eğitimci - 3 yıl Önce

Sevgili Muhtarım belki haklı olabilirsin. Belki vatandaşın hakkını da savunabilirsin saygı duyarız. Ben Belediye Başkanı ile hiçbir işim yok. Sizin dediğiniz gibi yanında bulunan kişilerden değilim. Yalnız seçilmiş bir Başkana arabasına bindikten sonra ERKEK OL demeye hakkın yok. Yaşın ve mevkin ne olursa , şimdiye kadar tüm etkinliğinde yanında olmaya çalışan vatandaş idik seni de alkışladık. Lakin bu olmadı. halen neyi savunuyorsun bence sen ERKEK OL ve istifa et.

adam
adam @Ahmet Eğitimci - 3 yıl Önce

Muhtari tahrik eden Olaylari bu hale getiren Belediye Baskaninin ta kendisidir. Konusmasina bakarsan Hak arayisinda bulunan halka Muhtari bosver birak diyen Hak arayisini hafife alan Adamlar her turlu onayi almis diyen Muhtari Sowmenlikle suclayan Bagiran. Halki yalniz biraken dinlemeyen Makamina kabul etmeyen Insanlarin uzerine yuruyen baskandir. Kadinlar bile goruntulerde korktugunu ifade etmistir. Muhtarin Erkek ol lafina onay vermiyorum Ama olaya tek tarafli bakilmasina Muhtari yalnizlastirmaya karsiyim

ali
ali - 3 yıl Önce

Baskan yalan soylemistir. Belediye onunde bekleyen halki iceri almak istememistir. Sadece aranizdan 4 temsilci gelsin demistir. Olayi Baskan germistir. Insanlari uzerine yurumus Halka bagirmistir Bizi dinlemediginiz icin gelmiyoruz halkin ayagina demistir.Valilnin sergiledigi tavri sergileyememistir. Halkin adami olmak doktora yapmakle ismin onunderki DR unvani ile olmuyor. Istifa etmesi gereken Belediye Baskanidir

Murat akgedik
Murat akgedik - 3 yıl Önce

Muhtar belediyeye belediye başkanına devletin kurumlarına sen kendin yaptın yapacağını halkada yaptırdın her ortadayken muhtarlar derneği senin yaptıklarına karşılık açıklama yaptın sen kendini zaten kötü gösterdin muhtarlar derneğinin seni kötü göstermeye neye çalıştığı yok yaptiklarin bi muhtar olarak tarihe geçtin belediye başkanını senin sayende yuhaladılar başkan arabaya binerken arkasından bi erkek ol diyorsun erkeklik senin yaptığın gibimi oluyor muhtar olunca cumhurbaskanimi oldum sanıyorsun o yuhalattigin kurum senin mahallem dediğin yere hizmet getirenler daha dune kadar sayın başkanla boy boy poz veriyordun şimdi ne oldu baz istasyonun kurulacağı yerdekiler insanda başka yerdekiler patlıcanmi

Selçuk
Selçuk @Murat akgedik - 3 yıl Önce

Bi yalak daha

alp can
alp can - 3 yıl Önce

hala saygısızca konuşmaya devam eder muhtarlıkla devlet terbiyesiyla alakası yok

Recep
Recep - 3 yıl Önce

Çok güzel konusmussunuz beyefendi lakin belediyenin bir işçisinin muhtar olması ayipladigim birşey değil ama yaranma konusunda hem fikiriz


SIRADAKİ HABER