Pilavistan’dan 5 bin lira ödüllü yarışma

Çorum’da 6 yıldır geleneksel pilav yeme yarışması düzenleyen Pilavistan, önümüzdeki günlerde bir yarışma daha düzenleyecek.

Pilavistan’dan 5 bin  lira ödüllü yarışma

FATİH BATTAR
Çorum’da 6 yıldır geleneksel pilav yeme yarışması düzenleyen Pilavistan, önümüzdeki günlerde bir yarışma daha düzenleyecek.

Pilavistan olarak ödüllü pilav yeme yarışmasını 6 yıldır geleneksel hale getirdiklerini belirten işletme sahibi Burak Karaca; “Pilavistan olarak 6 yıldır pilav yeme yarışması düzenliyoruz. En son Temmuz ayında 1500 TL ödüllü bir yarışma düzenlemiştik. Geleneksel hale getirdiğimiz yarışmayı yine önümüzdeki günlerde de gerçekleştireceğiz. Ödül miktarını bu sefer artırdık ve 5000 TL’ye çıkardık. Erkek ve bayanlar ayrı olmak üzere iki kategoride yarışma düzenleyeceğiz. Bugüne kadar düzendiğimiz yarışmalarda erkeklerde rekor 15 tabak pilav ve 15 içeçek, bayanlarda ise 13 tabak pilav ve 13 adet içeçek oldu. Çorum dışından çevre illerden de yarışmamamıza katılım oluyor. Yarışmamızda yine süre sınırımız yok. Gün ve saatini  önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” dedi

Pilavistan olarak bugüne kadar 6 kişiye 7 bin TL para ödülü verdiklerini belirten Karaca, yarışma kayıtlarının başladığını söyledi.

Yarışmaya katılım ücretinin 150 TL olduğunu aktaran Karaca, yarışmaya herkese katılabileceğini belirterek, tüm Çorum halkını pilav yeme yarışmasına davet etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER