Şehitlerimiz için kurban kestiler, mevlit okuttular

İl Genel Meclisi, Afrinde şehit düşen askerlerimiz için önce kurban kesti sonra mevlit okuttu.

Şehitlerimiz için kurban  kestiler, mevlit okuttular

M.BURAK YALÇIN

İl Genel Meclisi, Afrin’de şehit düşen askerlerimiz için önce kurban kesti sonra mevlit okuttu.

Dün İl Özel İdaresi bahçesinde düzenlenen programa Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, Belediye Başkanı Zeki Gül, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Cıplak, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, meclis üyeleri, daire müdürleri ve İl Özel İdaresi personeli katıldı.

CEYLAN: TÜRK MİLLETİ GİBİ BİR MİLLET YOK

Programda konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Türk milleti gibi bir başka milletin olmadığını belirterek, “Huzur içerisinde yaşamamız için yavrularımız orada adeta şehitlik mertebesine ulaşmak için yarışıyorlar. Dünyada böyle bir millet yok. Savaşa giderken düğüne gidiyoruz diyen başka bir millet yok. Köklerini kazıyana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Orayı gerçek sahiplerine vereceğiz” dedi.

USLU: TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

Ceylan’dan sonra kürsüye gelen TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu ise terörün kökünü kazıyacaklarını ifade ederek, “Ülkemizin sınırlarını korumak, ülkemize yapılan tecavüzleri sona erdirmek ve milletimizin birliğini, dirliğini korumak üzere bir harekât başlattık. Münbiç’le beraber hareketimiz sona ermiş olacak. Bu kararlılıkla terör örgütünün kökünü kazar, üzerinden de geliriz.” diye konuştu.

KILIÇ: MAZLUM MİLLETLERE SAHİP ÇIKAN TEK MİLLET TÜRK MİLLETİ

Vali Necmeddin Kılıç da Türk milletinin binlerce yıldır dünyada mazlum milletlere sahip çıkan tek millet olduğunu vurgulayarak, “Gönül coğrafyamızda akan kanı durdurmak, insanları hürriyetine iade etmek için Afrin’de başlayan devam edecek olan kutlu mücadelenin gazilerine selam olsun. Şehitlerimize rahmet olsun. İl Genel Meclisi 2017 yılını büyük bir başarıyla kapattı. Kendilerini de tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından satın alınan küçükbaş kurbanlık kesildi. İl Müftüsü Ahmet Akın da şehitlerimiz ve Zeytin Dalı Harekâtı’nın başarıyla sonuçlanması için dua etti.

İl Özel İdaresi Köy Hizmetleri Camisi'nde de şehitler için mevlit okutularak, mevlit şekeri dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER