‘Şer oyunlarına boyun eğmeyeceğiz’

TÜMSİAD Çorum Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç yaptığı açıklamada, “Ülkemiz son yıllarda gerçekleştirdiği ekonomik reformlarla, savunma sanayi hamleleri ve küresel ticarette artan payı ile hem bölgesinde hem de küresel arenada yeniden dirilişe geçmiştir” dedi.

‘Şer oyunlarına  boyun eğmeyeceğiz’

ABD gibi dünyada kendilerinden başka küresel güç istemeyenlerin, Türkiye’nin bu yükselişini kendilerine tehdit olarak görerek terörle, darbe girişimleriyle ülkemizi kuşatmayı denediklerini kaydeden Abdurrahman Kılıç, “Şimdi ise iktisadi arenada kozlarını açık oynayarak ekonomik müdahalelerle bizleri sindirmeye çalışıyorlar.

Bizler bu şer oyunlarına boyun eğmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Büyük Türkiye ideali doğrultusunda iktisadi arenada yerli ve milli mücadelemizi sürdüreceğiz. Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Modeli'nde yer alan sürdürülebilir kalkınma, güçlü iletişim, tam bağımsız ve sıkı para ve maliye politikalarıyla bu ekonomi savaşını da kazanacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER