Soğan üreticilerinin taleplerini Tarım Bakanı Pakdemirli’ye iletti

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, soğan üreticilerinin talepleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle yüz yüze bir görüşme yaptı.

Soğan üreticilerinin taleplerini Tarım Bakanı Pakdemirli’ye iletti

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, soğan üreticilerinin talepleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle yüz yüze bir görüşme yaptı.

Çorum’un da aralarında bulunduğu bazı illerdeki soğan üreticileri, Ticaret Bakanlığı tarafından “İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ ekinde yer alan İhracı Ön İzne Bağlı Mallar Listesine kuru soğan ile patates eklenmesine karşı çıkarak, ihracatın serbest bırakılmasını talep etmişti.

Üreticiler, geçtiğimiz günlerde bu taleplerini AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a ilettiler. Akşam saatlerinde görüştüğü üreticilerin taleplerini dinleyen Milletvekili Ceylan, tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile telefonla görüşerek, talepleri ileterek beklentileri aktarmıştı.
Milletvekili Ceylan, bugün yine üreticilerin talepleri doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yüz yüze b.ir görüşme yaptı. Bakan Pakdemirli’ye üreticilerin ihracatın tekrar serbest bırakılması istediklerini aktaran Milletvekili Ceylan, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Bakan Pakdemirli’nin Türkiye’nin ihtiyaçlarının karşılayacak ve üreticileri de mağdur etmeyecek bir çözüm yolu bulacaklarını söylediğini ifade etti. Ceylan, AK Parti’nin her daim milletin çıkarlarını ve ülkenin çıkarlarını gözeten politikalar ürettiğini vurgularken, “Bu konuda da hükümetimizin amacı üreticileri veya insanları mağdur etmek değil, geçtiğimiz yıllarda yaşanan sıkıntıların bir daha yaşanmamasıdır. Bu nedenle böyle tedbirler alınmıştır. Sayın Bakanımıza üreticilerin taleplerini bizzat yüz yüze görüşerek anlattım. Kendisi de konuyu yakından takip ettiğini söyledi. Kısa süre içerisinde de kimseyi mağdur etmeyecek bir çözüm yolu bulunacağına inanıyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Soğan üreticisinin deyil sen soğan tüketicisini düşün bunlar değilmiydi geçen yıl bize 5 6 liraya soğan yedirenler şimdi bunlar yaptıklarını çekiyorlar soğan hasat olalı 6 ay olmuş 6 aydır ne beklediniz millet 2 liraya verdi ama siz 2 lirayı beğenmediniz 5 lira olsun dediniz alın size 5 lira satın şimdi size acıyanın hiç aklı yok siz kendi milletinize gariban halka acımadınız aç gözlülüğünüzün esiri oldunuz

Üretici
Üretici - 6 ay Önce

Soğan üretiminden haberin yok niye satmadiniz diyor insanlar herkes bir anda nasıl satacak soğanını soğan hasadı 9.ayda yapılır ta ki 4. Aya kadar yeni mahsul çıkana kadar peyderpeye satılır bir anda o soğanlar satılsaydi bugün soğanı nerden bulacaktın 2 lira olduğunda sataydınız diyorsunuz yazık günah üreticiye de yazık hayatında hiç tarlalarda da çalışıp emek ettin mi böyle boş beleş yorum yapiyorsunuz tabiki milletimiz devletine güveniyor ama sayın vatandas diy e yorum yapan kişi sana diyorum hiç hayatında güneşin altında alnın terledimi çiftçiye laf yapiyorsun insanlar döksün bir daha ekmesin mi soğanı amacınız ne bu ülkeyi bölmek mi sayın vatandaş denen şahıs millet bu soğanı dökerse seneye üretim yaparmı???

SIRADAKİ HABER