Söğütlüevler’de sinyalizasyon çalışması

Daha konforlu ve güvenli şehir içi ulaşımı için sinyalizasyon çalışmalarına devam eden belediye, Söğütlüevler kavşağındaki çalışmalarını tamamladı.  

Söğütlüevler’de sinyalizasyon çalışması

Çorum Belediyesi, şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Daha konforlu ve güvenli şehir içi ulaşımı için sinyalizasyon çalışmalarına devam eden belediye, Söğütlüevler kavşağındaki çalışmalarını tamamladı.  

Ulukavak MahallesindeOsmancık Caddesiile SöğütlüevlerCaddesi kavşağında yaptıkları çalışmayla Osmancık üst geçidi çıkışında yaşanan kazaları önlemek, yolun devamında artan trafik yükünü hafifletmek ve trafik güvenliğini artırmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “Yaptığımız sinyalizasyon çalışmasıyla köprü çıkışındaki araç yoğunluğu azalacak. Hem vatandaşlarımızın güvenliği hem araçların daha akışkan halde ilerlemesi sağlanacak. Bu sayede bu bölgedeki yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Kavşak sinyalizasyon sisteminin yeni devreye alınması sebebi ile Ulaşım hizmetleri müdürlüğümüz tarafından ilgili kavşakta sabah işe gidiş istikametinde ve akşam işten eve dönüş istikametinde pik saatlerde araç kuyruklanmasının önüne geçilmesi için teknik çalışmalar devam etmektedir.” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumsuz
Yorumsuz - 1 ay Önce

Şehrin en önemli arteri olan bölgede ki
Sıkıntıyı sinyallisazyon çözülmez.Akşamları çiftlik caddesi ve Osmancık caddesin başlayarak oluşan trafik gel de gör dedirtiyor köprüyle ilgili bir çözüm yok anlaşıldı.en azından İstiklal ilkokulundan altından gelen caddeyi alt üst geçit yapın ve çiftlik caddesindeki yoğunluğu azaltırsınız yoksa o bölge kördüğüm oluyor ( ulukavak,Buhara ve Binevler mah. O yolları aktif olarak kullanıyorlar.Çorum’un dışına çıkmalı çevre yolu

SIRADAKİ HABER