‘Sonsuza dek kutlayacağız’

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı sonsuza dek yaşatacaklarını ve her yıl, her koşulda kutlayacaklarını söyledi.

‘Sonsuza dek kutlayacağız’

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı sonsuza dek yaşatacaklarını ve her yıl, her koşulda kutlayacaklarını söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Tahtasız, “30 Ağustos, kara saban demirinden kama, mazgal demirinden süngü yapanların yazdığı destandır. Bugün ülkemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı görmezden gelmeye, yok saymaya çalışan çağdaş, laik cumhuriyetin düşmanı çevreler bilmeliler ki onların da varlığı o kutlu zafer sayesindedir.” dedi.

“Vatanı olmayanın, bir vatan üzerinde bir arada yaşamayanların kutlayacak milli bayramları da olmaz.” diyen Tahtasız, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Büyük Zafer, düşmanın her koşulda yenilebileceğini, her işgal girişiminin tersyüz edilebileceğini net bir şekilde ortaya koymuştur. Bu anlamı ile de bütün insanlığa yol gösteren bir kılavuzdur.

Yurdumuzu ve ulusal kimliğimizi o gün, o koşullarda nasıl savunduksa bugün ve gelecekte de aynı kararlılıkla savunacağımızdan, bir milim geri adım atmayacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu bizim ulusal görevimizdir, ancak aynı zamanda bu zaferi bize armağan eden, bu toprakları bize vatan olarak bırakan başta ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımıza vefa borcumuzdur. Kahramanlarımızın kemiklerinin sızlatılmasına kati suretle izin vermeyeceğiz. Bağımsız bir ulus olarak bu topraklarda yaşamamızın giriş kapısı olan Büyük Zafer, hepimize kutlu olsun.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 12 ay Önce

Şu terörist resmini asan İstanbul barosunu on alkış tutan milletvekillerini de bir tenkit et de gerçekten Atatürkçü vatanperver olduğuna inanalım dhkpc yi kına ondan sonra Kominizm görüldüğü yerde ezilmelidir diyen A Mustafa Kemal ş sevdiğine inanalım

Hıdır
Hıdır - 12 ay Önce

Atatürk ün adını ağzınıza almayın chphdpkk

SIRADAKİ HABER