Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklaması yayınlandı.

Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi

EROL TAŞKAN

Cumhurbaşmanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erodğan'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmediğini açıkladı.
Altun sosyal medya hesabından yapıtğı açıklamada Süleyman Soylu'nun milletin takdirini kazanmış başarılı çalışmaları olan bir isim olduğuna işaret ederek, "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmiyor, kendisi görevine devam etti." dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA;

"15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER