Suudi Arabistan'dan gelen 313 kişi Çorum'da karantinaya alındı!

Suudi Arabistan'da bulunan 313 Türk vatandaşı, uçakla Samsun'a getirildi ardından polis gözetiminde Çorum'da KYK Yurdu'nda karantinaya alındı.

EROL TAŞKAN

Suudi Arabistan'da bulunan 313 Türk vatandaşı, uçakla Samsun'a getirildi ardından polis gözetiminde Çorum'da KYK Yurdu'nda karantinaya alındı. 

Arabistan'dan Türkiye getirilen 313 kişi, KYK İskilipli Atıf Atıf Hoca Kız Öğrenci Yurdu'nda 14 günlük karantina için misafir edilme süreçleri başladı.
Samsun'dan yola çıkan otobüslerle saat 22,00'de Çorum'a ulaşan 313 kişilik karantina kafilesi için Çorum İl Sağık Müdürlüğü organizesinde hazırlıklarını tamamlayan KYK, Emniyet, Kızılay Müftülük, Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüğü ekipleri misafirlerini karşıladı.

Tüm personelin özel kıyafetlerle sürdürdüğü misafir kabulünde, 3 bloktan oluşan 350 oda, tamamen misafirlere tahsis edilirken, her katta sağlık ve güvenlik görevlileri için odalar ayrıldı.

Her odada misafirlerin kalacağı yatakların üzerine kişisel ihtiyaçlar için havludan seccadeye, terlikten çay makinesi, su, diş macunu, sabun, peçete, ıslak mendil ve kolonyaya varana kadar tüm ihtiyaçlar ayrıntılı olarak düşünülüp hazırlandı.

14 gün süreyle karantina altında kalacak olan vatandaşlar, otobüslerle tek tek yurt bahçesine alınarak, odalarına uğurlandı.  
Sağlık taraması ve ateş kontrolünden geçirilen yolcular, birer kişilik odalarda kalarak 14 günlük karantina süreçlerini tamamlayacak.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
19
19 - 1 yıl Önce

Hala dışardan gelenmi var?

Sibel
Sibel - 1 yıl Önce

O yolcular arasında benim babam var. Kaldığı odanın sahibi öğrenci çok şanslı zira babam hicbiseye zarar vermez. Rabbim bu zor günleri hayırlısıyla atlatacak güç versin

Sibel
Sibel - 1 yıl Önce

İçlerinde benim babam da var mavi gömlekli olan. Rabbim herkesi bu beladan korusun.

Mehmet Çeliker
Mehmet Çeliker - 1 yıl Önce

Erol Taştan bey hep birlikte yaşadığımız bu zor günlerde yurtdışından gelen misafirlerin karşılanmasında yerleştirilmesinde ve 14 günlük karantina sürecinin hepsinde AFAD kendisine verilen görevleri 7/24 yürütmektedir. Ama siz AFAD ' ı görmüyorsunuz herhalde. Malesef yaptığınız haberde AFAD adı hiç geçmiyor.

Benim güzel memleketime gelmişler hoş gelmişler sefa gelmişler Başımızın üstünde yerleri var Allah kazasız belasız hiçbi sıkıntı yaşamadan yuvalarına dönerler İnşAllah
Benim güzel memleketime gelmişler hoş gelmişler sefa gelmişler Başımızın üstünde yerleri var Allah kazasız belasız hiçbi sıkıntı yaşamadan yuvalarına dönerler İnşAllah - 1 yıl Önce

SIRADAKİ HABER