Tek göz evde yaşam mücadelesi veriyorlar

Çorum’da Akkent (TOKİ)’te oturan 37 yaşındaki Murat Gökdere eşi ile birlikte tek göz odada yaşam mücadelesi veriyor.

Tek göz evde yaşam mücadelesi veriyorlar

FATİH BATTAR
Çorum’da Akkent (TOKİ)’te oturan 37 yaşındaki Murat Gökdere eşi ile birlikte tek göz odada yaşam mücadelesi veriyor.
Kronik böbrek yetmezliği ve kalp rahatsızlığı nedeniyle çalışamayan Gökdere, bir yandan hastalığı ile mücadele ederken, diğer yandan geçim mücadelesi veriyor.
Eşi de kendisi gibi hasta olan Gökdere, 2 çocuğuna bakabilmek için yardım eli istiyor. 
Komşuların yardımı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın verdiği yardımlarla ayakta durmaya çalıştıklarını aktaran Murat Gökdere, yetkililerden iş istiyor. Hastalığı nedeniyle kimsenin iş vermeye yanaşmadığını belirten Gökdere, kendisinin ve eşinin ailelerinin yardım etmediğini öne sürdü.


‘ÇOCUĞUMUN BEZİNİ ALACAK PARAM YOK’
Kredi borçları yüzünden zor durumda olduklarını ve çocuklarına bakmakta zorlandıklarını ifade eden Gökdere; “Evimde buzdolabım bile yok. Doğalgazım kesik. Yemek pişirmeye tüpümüz bile yok. 1 yaşında ve 5 yaşında iki tane çocuğum var. Küçük çocuğumun bezini alacak bile param yok. Oradan buradan borç para istiyoruz ama kimse vermiyor. Çocuğuma mama alacak parayı zor buluyorum.  Sosyal yardımlaşmaya başvurduk sadece çocuk parası veriyorlar. 8 yıldır işsizim. Engelli maaşım var yetmiyor. Eş, dost yardımıyla geçinmeye çalışıyoruz. Bir çok fabrikada çalıştım ama hastalığım nedeniyle hep çıkarıldım. İŞKUR’a müracaat ettim, bana göre iş olmadığını söylüyorlar. İlkokul mezunuyum ve hastalığım var. Hastalığımdan dolayı kimse bana iş vermek istemiyor. Evim kira ve kiramı ödemeyemiyorum. Eşimin de göğüs kafesinde kitle var. Bir yandan hastalıklarla uğraşırken, diğer yandan geçim mücadelesi veriyoruz. Yetkililerden yardım istiyoruz. Bana bi iş versinler yada bana yardım etsinler. Organize Sanayi’de form bırakmadığım yer kalmadı. Sabahtan akşama kadar iş arıyorum ama kimse iş vermiyor. Ailelerimiz bile yardım etmiyor. Dün sabahtan akşama kadar çocuğuma bez ve mama almak için herkesi dolaştım. Eş, dost akraba yardım etmek istemiyor. “ dedi.


Geçim mücadelesinin yanı sıra bir yandan da hastalıkla mücadele eden Gökdere, “Hastaneye gidiyoruz ilacımızı bile alamıyoruz. Yetkililer sesimizi duysun. Bize bir yardımcı olsunlar Allah rızası için.” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 21:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 2 yıl Önce

aileye maddi olarak yardım etmek istiyorum eliden geldiğince. lütfen ailenin iletişim numarasını ya da ulaşmamı sağlayacak br bilgi verebilir misiniz? tşk

YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 2 yıl Önce

Çorum Belediyesi,muhtarı, siyasetcisi utansın vatanını satanlara bakacaksın kendi garibanını süründüreceksin yazıklar olsun işverenlerine aynı zamanda insanlığınızda utanın gece yastığa başınızı koyunca nasıl uyuyacaksınız bu tabloyu görünce o küçük bebeklerin bakışları insanın gözünün önünden gitmez masumluğu kendi garibine bakamayan ÇORUM

Erdal
Erdal - 2 yıl Önce

Okudukca cok uzeluyorum.lutfen ama lutfen yardim edecek .iş verecek kimse yokmu aileye.herseyi gectim 2 tane cocuklari var. MasAllah.

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

SURİYELİ olmadığınız için kaybettiniz yardımı

.....
..... - 2 yıl Önce

arkadaşlar bu aile nin iletişim numarası varmı varsa bi zahmet iletirseniz sevinirim

ATİLLA
ATİLLA - 2 yıl Önce

Çorumda zengin kimseler hakkıyla Allahtan korkarak zekat verseler fakir kimse kalmaz

Maça kızı
Maça kızı - 2 yıl Önce

Muhtemelen yayınlamayacaksın Ama en azından bilgi sahibi olmanızı ve daha sonra ki haberlerde daha detaylı araştırıp bu tarz haberleri yazmanız amacıyla sizle bu aile hakkında bilgiler paylaşıyorum. aile devletin evinde kalıyor kira ödemiyor. Devlet sık Boğaz etmiyor öde diye. Elektirik desteği de alıyorlar çocuk parası aldığı için yani buda yalan. Kişi daha önce elektiriğim kesik dediğinde kartelden kapatıp kesilmiş rolü yapan düzenbaz. Uzun süre evlilik dışı ilişki yaşayıp çoluğu çocuğu perişan eden. Çalışma isteği olmayan saçma sapan gerekçelerle çalışamadığını söyleyen asalak bir tip . Bir sonraki haberde daha dikkatli olmanız umudu ile.

İsa
İsa - 2 yıl Önce

2 az olmuş 3 yapsaydınız. Buz dolabın bile yok ne demeye bu çocukları bu hayata atıyorsun?


SIRADAKİ HABER