Ülkü Ocakları’ndan esnafa siftah parası

Çorum Ülkü Ocakları, il genelinde eş zamanlı olarak sabah namazının ardından içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajı ve bereket duası yer alan siftah zarfını esnaflara dağıttı.

Ülkü Ocakları’ndan esnafa  siftah parası

Çorum Ülkü Ocakları, il genelinde eş zamanlı olarak sabah namazının ardından içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajı ve bereket duası yer alan siftah zarfını esnaflara dağıttı.

Ahilik ile ilgili açıklamalarda bulunan Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, “Ahilik, Ahi Evran Veli tarafından 1200'lu¨ yıllarda o do¨nem Anadolu'ya go¨c¸ eden Tu¨rkmenlere hem as¸ ve is¸ imkanı sagˆlamak hem de onları tekke ve zaviyelerde iyi bir Mu¨slu¨man ve vasıflı bir meslek sahibi u¨retici insan haline getirmek ic¸in kuruldu” dedi.

Ahilik Haftasında bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Tosik, “Çorum U¨lku¨ Ocakları olarak, sabah namazının ardından Çorumlu esnaflarımızın is¸ yerlerine Ahilik Haftası kutlama mesajımızı, Ahilik Duası ve siftah parasını bıraktık. Bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm Ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

"Dik baş, tok karın, mutlu yarın" temalı çalışma çerçevesinde Çorum Ülkü Ocakları olarak şehrin esnaflarına sabah namazına müteakip siftah parası ve bereket duası takdimi yaptıklarını belirten Tosik, “Ülkü Ocakları olarak memleketin derdiyle dertlenen insanıyla hemhal olan kendini şehrine vakfeden insanlar olmak ve bu anlayışı düstur edinen insanlar yetiştirmek gayreti içerisindeyiz” dedi.

Doğru ve dürüst ticaretin, üretmenin ve paylaşmanın adı, aynası olan ahiliğin yüzyıllardır esnaf ve sanatkârlarda bir vücut bulduğunu ifade eden Tosik, “Hem ticari hem de toplumsal rolü büyük olan esnaf ve sanatkârımızın birlik ve beraberliğinin hiç bozulmamasını diliyorum. 13. yüzyıldan beri süregelen, meslek ahlakı bilinciyle toplumun ve ekonominin omurgası olan ahilik kültürü daha yüzyıllarca birlik ve beraberliğimiz bozulmadan devam edecektir. Ekonomimizin can damarı, kardeşliğin ve cömertliğin aynası olan esnaf ve sanatkarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum” şeklinde kaydetti.

İş yerlerini açtıklarında zarfı gören çok sayıda esnaf, yaşadığı şaşkınlığın ardından duyarlılığı için Çorum Ülkü Ocaklarına teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
haberin olsun
haberin olsun - 1 ay Önce

Yeniden Refah Partisini taklit etmeye başladı birileri

Arka sokaklardaki esnafı unutmayın.
Arka sokaklardaki esnafı unutmayın. - 1 ay Önce

İyi ve güzel bir davranış,ama ana cadde üzerindeki iş yerleri yerine arka sokaklardaki esnaflara yönelik yapılsa daha mükemmel olurdu.Arka sokaklarda esnaf ev sanatkarlar günlük yüz lira ciro yapamıyor.Bu esnaf ve sanatkarın gönlü alınmalıydı.

SIRADAKİ HABER