‘Umreciler üzerinden reklam yapmayın!’

Umreden dönen binlerce kişi koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı olarak karantinaya alınmış, bunun için de öğrenci yurtlarına yerleştirilmişlerdi. Bu yurtlarda kalan öğrenciler ise apar topar yurtlardan çıkarılmışlardı. Ancak bazı umreciler yurtları beğenmemesine yurtlarda kalan umreciler de tepki gösterdi.

FATİH BATTAR

Umreden dönen binlerce kişi koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı olarak karantinaya alınmış, bunun için de öğrenci yurtlarına yerleştirilmişlerdi. Bu yurtlarda kalan öğrenciler ise apar topar yurtlardan çıkarılmışlardı. Ancak bazı umreciler yurtları beğenmemesine yurtlarda kalan umreciler de tepki gösterdi.

Bir umreci, yurtlardaki şartların kötü olduğuna ilişkin iddialara çektiği videoyla tepki gösterdi.

Umreden dönen ve Ankara Gölbaşı’nda öğrenci yurdunda karantina altına alınan Çorum Akşemseddin Cami İmam Hatibi Hafız Sefa Kırcı, sosyal medyadan kaldığı yurttan paylaşımda bulunarak, yurtlardaki şartların kötü olduğuna ilişkin iddialara çektiği videoyla tepki gösterdi.

Kırcı, odaların tamamen hijyenik ve umrecilerin her türlü ihtiyacının karşılandığını anlattı.

2 BİN KİŞİ KARANTİNA ALTINDA

Ankara Gölbaşı’nda 2 bin umrecinin karantina altında olduğunu belirten Kırcı, burada kalan umrecilerde hiçbir sağlık sorunu olmadığını ifade etti.

Odaların her gün dezenfekte edildiğini, her gün temiz çarşaf ve yorgan verildiğini dile getiren Kırcı; “Biz Ankara Gölbaşı’nda kalıyoruz. 2 bin kişi karantina altındayız. Bize burada çok güzel bakıyorlar. Sabah-akşam odalarımız dezenfekte ediliyor. Yemeklerimiz odalarımıza geliyor. Her gün sağlık kontrollerimiz yapılıyor. Memleketimize gitmeden önce burada önlem alınıyor ki gittiğimizde insanlara varsa hastalık bulaştırmamak için devletimiz bizi buralarda tutuyor ve önlem alıyor.” dedi

‘UMRECİLER ÜZERİNDEN REKLAM YAPMAYIN’

Umreciler üzerinden oynanan oyunlara dikkat çeken Kırcı; “Umrecileri hastalıklı gibi görüyorlar. Umrecilerin hiçbiri hasta değil. Umrecileri karalama kampanyası yapıyorlar. Biz sadece burada tedbir amaçlı tutuluyoruz. 11 gün boyunca burada kalacağız. Allah nasip ederse 11 gün sonra memleketimize döneceğiz ve ailemize kavuşacağız. Lüften bizim üzerimizden oyun yapmasınlar. Odalarımız tertemiz, odalarımızın içinde banyo ve tuvaletlerimiz her gün dezenfekte ediliyor. Sosyal medyada umrecilerin hepsine hastalıklı muamelesi yapmaya çalışıyorlar. Lütfen umreciler üzerinden reklam yapmayın. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.” ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memleketin Onca Parasını Taşıdınız Vehhabilere
Memleketin Onca Parasını Taşıdınız Vehhabilere - 9 ay Önce

Turistik Geziye Dönüştürdüydünüz
Sanki Hac Gibi Farz mıydı Umre
Şimdi de para yok de mi...

ismail
ismail - 9 ay Önce

"umrecilerin hiç biri hasta değil" bu cümle ancak bir kara cahilin ağzından çıkar. Hepinizde hastalık şüphesi var . İtalya bu duruma karantina bölgesinden kaçan insanlar yüzünden düştü. Karantinada polisin yüzüne tüküren biri cahil olduğu kadar vijdansızdır

Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

Ağzına sağlık sefa hocam Rabbim tüm umrecilerimizi ve tüm Müslümanları bu virüsten korusun Rabbim devletimizi başımızdan eksik etmesin inşAllah

Şikayet ediyorsanız adres Kasapoğlu
Şikayet ediyorsanız adres Kasapoğlu - 9 ay Önce

Yurtlarda şartlar kötü ise,sorumluluk sahibi gençlik ve spor bakanlığı yönetici ve bürokratlarıdır.AKP ye eleştiri oldu,yayınlar mısınız bilemem?(Öz ülkücü)

...
... - 9 ay Önce

Yurtdışından gelen herkes zorunlu karantinaya alınmalıydı.Ayrıca çocuklarımızın kaldığı yurtları ahıra benzetenlerin evlerini görmek lazım sanırım saraylarda yaşıyorlar.

SIRADAKİ HABER