'Yarım kalan havaalanını tamamlamak istiyoruz'

AK Parti Çorum Milletvekilleri ile AK Parti Çorum İl Başkanı Ahlatcı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı makamında ziyaret etti.

'Yarım kalan havaalanını tamamlamak istiyoruz'

AK Parti Çorum Milletvekilleri ile AK Parti Çorum İl Başkanı Ahlatcı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu ile İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile Çorum’da bakanlığın devam eden yatırımları, yeni yapılması planlanan yatırımlar hakkında görüştü.

Ziyaret ile ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Bakan Turhan’ ile Çorum’da yapımı devam eden ilçe yollarının durumu hakkında istişarede bulunduklarını bildirdi.
Görüşme sırasında Çorum’un son günlerde gündemini meşgul eden Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırması önüne alınacak tedbir konusunu da ele aldıklarını söyleyen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, hastane önüne battı-çıktı olarak bilinen alt geçit yapılması konusunda fikir birliğine varıldığını kaydetti.

Milletvekili Ceylan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Mart ayı içerisinde Çorum’a geleceğini açıklarken, Bakan Turhan’ın hastane önünde de incelemeler yapacağını, bunun ardından da yapılacak projenin kesinlik kazanacağını ifade etti.

Görüşme sırasında Çorum’a havaalanı kazandırılması konusunda da Çorum heyeti olarak ısrarlarını bir kez daha ilettiklerini belirten Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, bakan Turhan’a 1990’lı yıllarda yapımına başlanan Havaalanında yüzde 24’lük kısmı tamamlandığını ancak ilerleyen yıllarda çalışmaların durdurulduğunu aktardıklarını söyledi.
Yarım kalan yatırımın tamamlanmasını istediklerini ifade eden Milletvekili Ceylan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın da Çorum ziyareti sırasında yarım kalan havaalanı inşaatının bulunduğu bölgede inceleme yapacağını kaydetti.

AK Parti’nin 18 yıllık iktidarı döneminde Çorum’a yapılan 17 milyara yakın yatırımlara yenilerini eklemek için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Milletvekili Ceylan, yapılan eleştirilerin aksine Havaalanının Çorum’a mutlaka kazandırılacağını, bunun da yine AK Parti tarafından yapılacağının herkes tarafından görüleceğini dile getirdi.
Milletvekili Ceylan, Bakan Turhan’ın Mart ayındaki ziyaretinin kesin gününün ise önümüzdeki günlerde belli olacağını sözlerine ekledi.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ankaradan bir  çorumlu
ankaradan bir çorumlu - 3 yıl Önce

Hepsi laftan ibaret böylede devam edecekler etrafınıza bir bakın çorumun yarısı kadar olan illerde hep hava alanı var siz hala yapacağız edeceğiz diye oyaladığınızı zannediyorsunuz ama herkes artık biliyor bir şey yapamayacağınızı

veli
veli - 3 yıl Önce

Ise yarim kalan iskilip yolundan baslasaniz daha iyidir Corum'lu sizden gercek sorunlarla ilgilenmenizi istiyor. 50 km otede havalimani varken bos islerle israfla ugrasin durun bakalim. Obur tarafta nasil hesab vereceksiniz.

komish
komish - 3 yıl Önce

bir milli eğitim müdürünü atattıramıyorsunuz,, hele hele çorum dan bir rektör atattıramıyorsunuz,,,ilgisiz birini adamlar size dikte ediyor....çorumluları polise azarlattırırıp dağtırrıyorsunuz....cami çıkışı birbirinizi yumrukluyorsunuz...belediyeyi iflas ettiriyorsunuz...hiç bir şey olmamış gibi sırıtıyorsunuz .. siz bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz ....bakalı çorumlu seçmen bir sonraki seçimde ne yapacak ? Ciddi merak konusu

Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Balık kavağa çıkınca mı ne zaman?

tiplere bak
tiplere bak - 3 yıl Önce

aman Tanrım

harika
harika - 3 yıl Önce

yorumlar çok yerinde harika ifadeler. lafın bittiği yeri çoktan geçtik

Corumlu
Corumlu - 3 yıl Önce

Hava alanindan önce baska öncelikli sorunlar yokmu? Ilk okul bebeleri gibi onun var benim niye yok diye aglamayi birakin. Hastahanenin önü daha kac can alacak?

SIRADAKİ HABER