‘Yaya geçidinden geçmeye korkuyoruz

Kale Aile Sağlığı Merkezi (ASM) önüne hız kesici buton konulması isteniyor.

‘Yaya geçidinden geçmeye korkuyoruz

RECEP MEBET - ÖYKÜ ÖZTEN
Kale Aile Sağlığı Merkezi (ASM) önüne hız kesici buton konulması isteniyor.
Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, Cengiz Topel Caddesi üzerinde, Çorum Kalesi ile Milönü Kavşağı arasında hız yapan sürücülerin kazalara davetiye çıkardıklarını söylediler.

Özellikle Kale ASM civarında sık sık trafik kazalarının yaşandığına işaret eden mahalle sakinleri ve esnaf, “Yaya geçidinden geçmeye korkuyoruz” diyerek yaşadıkları probleme dikkat çektiler.

Yetkililerden çözüm beklediklerini vurgulayan vatandaşlar, “Daha fazla insanın canı yanmadan acilen tedbir alınsın” çağrısında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 21:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediye ve valilik yöneticilerine sesleniyorum.
Belediye ve valilik yöneticilerine sesleniyorum. - 1 yıl Önce

Gazi caddesinin yaya kaldırımlarına da kasis ve hız kesici konulsun.Motosikletler kaldırımda seyrediyorlar. Albayrak sokak yol ayrımından,Diyanet kitabevi önüne kadar olan kaldırımlarda adeta işgal var.Kaldırımlar resmen motosiklet durağı ve iş yerlerinin ürün sergileme alanı olmuş.Bir de lokanta türü iş yerleri dışarı masa atmış.Vatandaşlar neredeyse izin alarak kaldırımda yürüyorlar.Son dönemde açılan her türlü ürün satılan mağazalar da tüm ürünlerini sokağa taşımışlar.Bu firmalar kaldırımları da mı kiralamışlar?Takip edilsin,tedbir alınsın.

murat
murat @Belediye ve valilik yöneticilerine sesleniyorum. - 1 yıl Önce

Yahu kardeşim bırak esnafı zabıta koskoca kamyoneti getiriyor BELEDİYE TAŞ BİNAN nın oralara, yani trafiğe kapalı alana park ediyor gidiyor. Hatta tüm belediye araçları. Ön teker nereye giderse arka teker oraya gider misali yani.... Yani duyuramazsın sesini hiç uğraşma.

Senin gördüğün manzarayı görünce rahatsız olan bir yönetici zihniyeti lazım. Ama yöneticiler senin bahsettiğin yerlere bakınca problem görmüyor.

Resat kabakdere
Resat kabakdere - 1 yıl Önce

Pek kurallara uyan yok denetim yapiliyormu

SIRADAKİ HABER