Yeni müdür makamına oturdu

Ataması durdurulduğu iddia edilen Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz makamına oturdu.

Yeni müdür makamına oturdu

FATİH BATTAR

Ataması durdurulduğu iddia edilen Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz makamına oturdu. Hatırlanacağı üzerine dün Çorum’a gelen ve milli eğitim personelinin tepkisiyle karışılan ardından polislerle makam koltuğuna oturan Ömer Yılmaz’ın ataması durdurulduğu Yahya Çoban’ın göreve devam edeceği iddia edilmişti. Milletvekillerinin Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğü ve Yahya Çoban’ın görevine yeniden iade edildiği belirtilmişti.

Dün Çorum’dan ayrılması beklenen Ömer Yılmaz bugün Valilik imzasıyla makamına oturdu. Yahya Çoban’ın ise izne ayrıldığı öğrenildi. Yeni müdür ilk iş olarak makamına oturarak milli eğitimin resmi sitesinde resmini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
llll aaa
llll aaa - 2 yıl Önce

eee yahya çoban ak partili millet vekillerininin arkasında kosmakla bırsey olmuyormus.anında memleketi sattıkları gıbı senıde boyle satarlar.

Eğitimci
Eğitimci - 2 yıl Önce

Ne kadar normal bir olay bu niye abartiyorsunuz? Sırf Corumlu olmadığından veya Yozgatlı olduğundan dolayı mı?Adamın elinde kararname var kafasına göre o makama gelmiyor.Sizin mantiginizla o zaman Kayyum atanan tüm belediye başkanları kovulsun.Ucretli olarak bir okulda ogretmenlik yapılan bir branşa bakanlık tarafından ataması yapılan öğretmen sen corumlu değilsin veya hak etmedin diyerek tepkiyle eleştirilsin.Peki bu davranışlar doğru mu?Devlet geleneğimiz bize bunu mu emrediyor?

Millet
Millet @Eğitimci - 2 yıl Önce

Milletin sesi en önemli sestir. Devlet ancak milletin desteği varsa güçlü olur. Millete emir vermeye kalkanlar tekrar iş başımı yaptı yoksa?

Selçuk Zelveci
Selçuk Zelveci - 2 yıl Önce

bir şehirde herhangi bir birim müdürünün görevden alınması veya göreve atanmasını bilmeyen vekil olmaz... eğer hakikaten bilmiyorlarsa onlardan vekil olmaz... Velhasılı Çorum lobisi siyasette dahil olmak üzere hiçbiryerde etkin değildir... AKP' ye bu kadar taltifin olduğu yerde bir Çorum'lu müdüre sahip çıkılamıyorsa yazıklar olsun ordaki iktidar vekillerine...

a.eneş
a.eneş - 2 yıl Önce

çadır devletindemi yaşıyoruz.atanmış bir müdürün görevine başlaması engellenmesinin izak edilir bir tarafı yok.bunu mevcut siyasilerde izah edemezler.başka yere atanan bir çorumluyu da göreve başlatmazlar ise o zaman ne olacak.hiçbir kimse siyasilerin arkasına sığınamazlar.sığındıkları ağaçlar bir gün kurursa veya yıkılırsa ne yapacaklar.

Gerçek Çorumlu
Gerçek Çorumlu - 2 yıl Önce

Adam göreve başlamış, hani milletvekillerimiz atamaya engel olacaktı

MİLLET
MİLLET - 2 yıl Önce

HAYIRLISI OLSUN İNŞALLAH, TARTIŞMALI BİR ATAMA OLDU FAKAT ŞEHRİMİZDE BU GERGİNLİĞE SEBEP OLANLAR BUNU MİLLETE İZAH ETMELİDİR.

CEM KARACA
CEM KARACA - 2 yıl Önce

ben sana hayran
sen cama tırman
yok içmeye bir şişe bile ayran
nene gerek senin taht-ı revan

maaşla gırtlak gırtlak gırtlağa rep rep
bir de kitap okuyor bakın şu çatlağa rep rep
liberal, miberal malı kap,götür al rep rep
eriyor liralar mark al dolar al rep rep
bul bir kaşalot toriğini işlet rep rep
bir koy üç al üçünü de beşlet rep rep
raptiye rap rap zaptiye zap zap rep rep
n'aber nitekim gene geldi şapka rep rep

Başka Nasıl İzah Edilebilirki?

Mehmet eker
Mehmet eker - 2 yıl Önce

Yaziklar olsun bu yoneticilere....


SIRADAKİ HABER