Yenilenen 23 Nisan Kavşağı trafiğe açıldı

Çorum Belediyesi, yenilenen 23 Nisan Kavşağı’nı trafiğe açtı.

Yenilenen 23 Nisan Kavşağı trafiğe açıldı

Çorum Belediyesi, yenilenen 23 Nisan Kavşağı’nı trafiğe açtı.

Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin de tamamlanmasıyla birlikte kullanışsız hale gelen 23 Nisan Kavşağı’nda farklı bir kavşak çalışmasına geçtiğimiz günlerde başlayan Çorum Belediyesi, hummalı çalışmaların hafta sonunda sona ermesiyle birlikte kavşağı vatandaşların hizmetine sundu. 

Recep Tayyip Erdoğan, Fatih, Eşref Hoca ve Albayrak Caddelerinin birleştiği noktada bulunan kavşakla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ni Fatih Caddesi ve Eşref Hoca Caddesi’ne bağlayan kavşaktayız ve bu kavşakta gece-gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Altyapı ile ilgili tüm sorunları çözdük. Üstyapı olarak da asfaltını bugün tamamlıyoruz. Yarından itibaren de bu kavşağımızı trafiğe açacağız. Bu gece de burada sinyalizasyon çalışmalarımızı da tamamlamış olacağız. Biliyorsunuz ki artık burada döner kavşak olmayacak; yeni, modern bir kavşak uygulamasını burada inşallah şehrimizle buluşturmuş olacağız. Tüm sinyalizasyon çalışmaları bitmiş, asfaltı serilmiş şekilde ve tüm çalışmalarımızı tamamlamış olarak yarından itibaren bu kavşağımızı trafiğe açıyoruz. Tabi burada bunların dışında özellikle yol çizgileri, peyzaj düzenlemesi gibi küçük işler kaldı; bunları da 30 Ağustos’a kadar tamamlayıp 30 Ağustos’ta inşallah Recep Tayyip Erdoğan Caddemizi trafiğe açtığımız gün, kavşağımızı da yeni şekli ve yeni düzenlemesi ile hizmete açmış olacağız. Hemşehrilerimiz, buradaki trafiğin rahatlığını ve akışkanlığını yarından itibaren yaşamaya başlayacaklar. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü ve Zübeyir Tuncel ile birlikte Fen İşleri Müdürü Miktat Yıldırım da yenilenen 23 Nisan Kavşağı’ndaki incelemelerde hazır bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
sayın baskan
sayın baskan - 1 yıl Önce

albayraktan gelen aracların emre camının ustundeki daracık yola yonlendırılmesı hangı muhendıslık aklı ıle yapıldı çorumlular olarak merak ıcerısındeyız

Çok bilmişe cevap
Çok bilmişe cevap @sayın baskan - 1 yıl Önce

Beyfendi tabelaları iyi takip etmiş olsaydınız o yolun emre camine değil aşagıda yeni yapılan yola yönlendirildiğini fark ederdiniz . Malesef bir çok sürücü sizin gibi trafik kurallarını bilmek yerine direksiyon tutmayı biliyor sadece.

ÇorumLee
ÇorumLee - 1 yıl Önce

Gazi caddesinden saat kulesi yönünde ilerleyen araçlar ile yeni yoldan RTE gelen araçlar Gazi caddesinde çakışıyor. Orada uzun kuyruklar oluşuyor. Buraya bir çözüm bulunmalı.

SIRADAKİ HABER