YOL-İŞ’ten Çorum çıkarması

YOL-İŞ Sendikası Genel Merkez yönetimi, Çorum'a çıkarma yaptı.

YOL-İŞ’ten Çorum çıkarması

YOL-İŞ Sendikası Genel Merkez yönetimi, Çorum'a çıkarma yaptı.
YOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Bekir Avcı, Genel Teşkilat Sekreteri Mehmet Yolasığmazoğlu ve Samsun 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun, Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Çılgın, Sivas 2 Nolu Şube Başkanı Eyüp Baran, Türk-İş Temsilcisi Sefer Karaman ve Türk-İş bağlı sendika temsilcileri ile birlikte dün Çorum'a gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 

Yapılan açıklamaya göre, ilk olarak Çorum İl Özel İdaresi’nde Genel Sekreteri Vekili Bülent Kankurdan ile görüşen YOL-İŞ Sendikası Genel Merkez yönetimi, daha sonra İl Özel İdaresindeki işçilerle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında işçileri bilgilendirdiler. 

İşçilerin haklarının kazanılması ve daha iyi koşullara gelebilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Genel Başkan ve yönetimi, daha sonra Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'yi ziyaret ettiler. İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ve İl Genel Meclis Üyesi Erhan Akar'ın da yer aldığı İl Özel İdaresi'nde yapılan ziyarette taşerondan kadroya geçen işçilerin toplu sözleşmeye dahil edilmesi konusu başta olmak üzere birçok konuda görüş bildirildi.
Yapılan bu ön görüşmenin ardından sendika yönetimi akşam saatlerinde Çorum'dan ayrıldı.(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER