Öztürk, aday olmayacağını açıkladı

İskilip eski Belediye Başkanı Orhan Öztürk, 2019’daki yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

Öztürk, aday olmayacağını açıkladı

İskilip eski Belediye Başkanı Orhan Öztürk, 2019’daki yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

İskilip’in Sesi’nde yer alan habere göre, 2004 yılındaki yerel seçimlerde Denizli Vali Yardımcılığı görevinden istifa ederek İskilip Belediye Başkanlığına aday olan ve seçimi kazanarak 2009 yılına kadar belediye başkanlığı yapan Orhan Öztürk yaptığı açıklamada yeniden aday olmayacağını açıkladı.

İşte Orhan Öztürk'ün açıklaması: “Bazı sosyal medya siteleri ve basın yayın organlarında İskilip Belediye Başkanlığı için yapılan anketlerde ismimin geçtiğini, bu minvalde muhtelif spekülasyonlara konu edildiğimi görüyorum.
Şahsımın İskilip Belediye Başkanlığı veya başka bir siyasi makamla ilgili arayışı, talebi ve tercihi söz konusu olmayıp bu tür ateşten gömlek tarzındaki herhangi bir makamı düşünmediğimi özellikle belirtmek isterim.

Siyasi makamlara dair hiçbir arayışım ve düşüncem söz konusu değildir. Mülki idarede kaymakam vali yardımcısı ve vali olarak 33 sene görev yaptım. Bu esnada da memleketimde beş yıl belediye başkanlığı görevini şerefle yürüttüm. Bu görevlerim esnasında bana destek veren ikaz ve nasihatları ile yardımcı olan herkese minnettarım ve şükran borçluyum.

İlçemizde ve ülkemizde bu tür görevlere benden fazlaca layık pek çok kişi, hemşerimiz olup şahsıma düşen onlara yardımcı ve destekçi olmaktır. İskilipli hemşerilerimize bu hususu yanlış anlamalara meydan vermemek için özellikle arz eder en kalbi muhabbetlerimle herkese selam ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER