‘Benzin ve motorinden ÖTV alınmasın’

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, esnaf ve çiftçiye destek için benzin ve motorinden ÖTV alınmaması önerisinde bulundu.

‘Benzin ve motorinden ÖTV alınmasın’

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, esnaf ve çiftçiye destek için benzin ve motorinden ÖTV alınmaması önerisinde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talebiyle önerge hazırlayan CHP’li Köse, önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Pandemi süreciyle beraber iş yerleri kapanan, iflas eden ve borçlarını ödeyemeyen esnafımız neredeyse her saat başı gelen zamların dayanılamayacak yükü altında kalmıştır. Yaşanan ekonomik krizle beraber, korkunç bir pahalılık, dizginlenemeyen elektrik, doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarındaki artış, tüm vatandaşlarımızı zorlamaktadır. Hükümetin yanlış ekonomi politikaları sebebiyle ise, yoksulluk içinde yaşayan enerji faturasını bile ödeyemeyen 5 milyon hanenin olduğu bir ülke durumuna geldik.

Özellikle esnaf ve küçük ölçekli işletmeler, pandeminin yarattığı krizin yanında, şimdi de elektrik, doğalgaz ve akaryakıta gelen zamlarla darbe almaktadır. Akaryakıt fiyatları döviz kurlarındaki artışla tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. Esnafımız artan maliyetlerin altında ezilmektedir. Bu nedenle esnafımızın, çiftçimizin beklentisi bu süreç bitene kadar benzin ve motorinden ÖTV alınmamasını talep etmektedirler.

Bu bağlamda, pandemiyle beraber iş yerleri kapanan, iflas eden esnafımız, artan maliyetler sebebiyle üretemeyen çiftçimiz, her saat başı elektrik, doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar sebebiyle tek başına bırakılmıştır. Esnafımıza ve çiftçimize destek için, benzin ve motorin fiyatları düşene kadar ÖTV’nin kaldırılmasına yönelik bir çalışmanız olacak mıdır?” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
mısdık
mısdık - 4 ay Önce

ÖTV gelir seviyesine göre hesablansın mesela millet vekillleri bakanlar,üst düzey büroklatlar yüksek ödv ödesin.Çok geliri olan çok ödesin.Çözüm burda sayın TUFAN BEĞ.

Emekli
Emekli - 4 ay Önce

Yani ekonomik krize çözümünüz bumu sayın vekilim

Çorumlu
Çorumlu - 4 ay Önce

Çorum'un muhalefet partisinden milletvekili var mıydı! Hayret varmış.

SIRADAKİ HABER