‘Büyük ve güçlü Türkiye için devam’

Çorum Milli İrade Platformu üyesi 45 STK, yaptığı ortak basın açıklaması ile 24 Haziran seçimlerinden AK Parti’yi desteklediklerini bildirdi.

‘Büyük ve güçlü Türkiye için devam’

Çorum Milli İrade Platformu üyesi 45 STK, yaptığı ortak basın açıklaması ile 24 Haziran seçimlerinden AK Parti’yi desteklediklerini bildirdi. Çorum Milli İrade Platformu Dönem Sözcüsü Mücahid Ahmed Köksal açıklamasında, Çorum Milli İrade Platformu olarak 46 STK ve binlerce mensubumuzla birlikte Pazar günü; istikrar, özgürlük, güven, huzur ve ilerlemeden yana irademizi sandığa yansıtacak, daha önce olduğu gibi güçlü ve kararlı bir şekilde bir kez daha “DEVAM” diyeceğiz.” dedi.

Seçimlerinin önemine ve verdikleri kararın nedenlerine işaret eden Çorum Milli İrade Platformu Dönem Sözcüsü Mücahid Ahmed Köksal, açıklamasında şunları söyledi, “24 Haziran 2018 Pazar günü Çorumlu 390 bin 689 seçmen, daha önce referandumla onaylamış olduğu yeni sistemde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yapacak milletvekillerini seçmek için sandığa gidecek. Halkımız çok partili döneme geçildiği günden beri hükümet kurmasını istediği partiyi ve vekil adayını hür iradesi ile belirleyerek birçok dünya devletine örnek olmuştur. Seçimlerin gerçekleştirilmesi ve seçmenin iradesinin sandığa yansıması noktasında da parmakla gösterilecek bir olgunluğa erişmiştir.  

Halkımızın bu demokratik olgunluğu ve tercihleri doğrultusunda oluşan hükümetler sayesinde ülkemiz, özellikle son yıllarda istikrarlı bir şekilde yönetilmiş ve büyümüştür. Sağlık, ulaşım, eğitim, iletişim, savunma sanayi gibi birçok alanda büyük yatırımlar hayata geçirilmiş ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Böylece Türkiye Cumhuriyeti bölgesinde hem ekonomik hem de siyasi bir çekim ve güç merkezi olmuştur. Gönül coğrafyamızla köprüler kurulmuş ve kadim medeniyetimizle ilişkilerimiz geliştirilmiştir.  

Son on yılda ülke içindeki ve dışarıdaki şer odakları tarafından hayata geçirilen sinsi engelleme ve darbe girişimlerine rağmen söz konusu ilerleme devam etmiştir. Ülkenin bekasına kasteden planlar bozulmuş suçlulara hak ettikleri cezalar verilmiştir, verilmeye de devam edilmektedir. Devletin varlığını, toplumun birlik ve beraberliğini hedef alan kuşatmalara ve örtülü savaş haline rağmen; bir ülkenin kılcal damarları olan Sivil Toplum Örgütleri hem hukuki manada hem de faaliyet alanında, eski dönemlerle kıyaslanmayacak derecede destek görmüştür.  

Halkın dînî ve manevî değerlerini ifade edebilmesi ve yaşaması konusunda engellemeler ortadan kaldırılmıştır. Başörtüsü takmak isteyen kadınlar ve kızlar, gerek okullarda gerekse kamusal alan denilen resmi dairelerde kendilerine dayatılan yasaklardan kurtulmuştur. İmam-Hatip okulları, halkın ihtiyaçlarını karşılayacak sayıda açılmış ve bu okullarda eğitim alan öğrencilerin daha önceki hükümetler döneminde engellenen hakları tekrar kendilerine tanınmıştır. Kuran-ı Kerim eğitimi ile ilgili kısıtlamalara son verilmiştir. 28 Şubat'ın mağdurlarında açtığı yaralar sarılmış ve milletimizin yaşadığı toplumsal travma bertaraf edilmiştir.  

Toplumun farklı kesimlerinde bulunan her vatandaş, hakaret ve nefret içermeden kendi düşüncesini her türlü iletişim vasıtalarıyla ifade etmiştir. Yine her fikir ve düşünce; teröre ve şiddete yönelmediği müddetçe örgütlenme ve faaliyette bulunma özgürlüğünü rahatlıkla hayata geçirmiştir. Tüm bu olumlu gelişmelere teşekkür ve iltifat olması, yarım kalan yatırımların tamamlanması, eksiklerin giderilmesi ve ülkemizin her sahada daha da ileriye götürülmesi, milletimizin birlik ve beraberliği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a ve O'nun liderliğinde çalışmalarını devam ettiren AK Parti kadrolarına halkımızın destek ve teveccühünün devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.  

Çorum Milli İrade Platformu olarak 48 STK ve binlerce mensubumuzla birlikte Pazar günü; istikrar, özgürlük, güven, huzur ve ilerlemeden yana irademizi sandığa yansıtacak, daha önce olduğu gibi güçlü ve kararlı bir şekilde bir kez daha DEVAM diyeceğiz.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ÇORUM MİLLİ İRADE PLATFORMU ÜYESİ STKLAR:

AK OCAKLAR, ATIFDER, BAYINDIR MEMUR SEN, BEŞİR DERNEĞİ, BOĞAZİÇİ VAKFI, BÜRO MEMUR SEN, CİHANNUMA, ÇAĞRI EĞİTİM VAKFI, ÇAĞRI EĞİTİM VAKFI, ÇEKADER, ÇORUM ADAKETİ VE MEDENİYETLER İTTİFAKINI DESTEKLEME VE YAR. DERNEĞİ (ADAMDER), ÇORUM EĞİTİM DERNEĞİ (ÇED), ÇORUM İMAM HATİPLER DERNEĞİ (ÇORİMDER), ÇORUM ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ (ÇUDER), DENİZ FENERİ DERNEĞİ, DERMAN DERNEĞİ, DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ, DİYANET SEN, EĞİTİM BİR SEN 1 NOLU ŞUBE, EĞİTİM BİR SEN 2 NOLU ŞUBE, EĞİTİM KÜLÜR VE İLMİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ (EKADER), ENERJİ BİR SEN, ENSAR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ, ENSAR VAKFI, GENÇ İYİLİK KULÜBÜ, GENÇ MÜSİAD, HAK-İŞ, HİTİT AKADEMİ DERNEĞİ, HUKUKÇULAR DERNEĞİ, İHSAN İLİM KÜLTÜR HİZMET VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (İHSANDER), İLİM YAYMA CEMİYETİ, KANSERLE SAĞLIKLI YAŞAM DERNEĞİ (KADER), KEREBİ GAZİ DERNEĞİ, KEREBİ GAZİ VAKFI, KÜLTÜR MEMUR SEN, MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD), NURANİDER, ÖZ SAĞLIK SEN, SAĞLIK SEN, SUHEYBİ RUMİ DERNEĞİ, TASAVVUF KÜLTÜR VE AKADEMİK ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ (TAKAT), TOÇ BİR SEN, TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (TÜMSİAD), TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI (TÜGVA), YEDİ HİLAL DERNEĞİ

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER