‘Çorum’u örnek bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz’

AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Av. Haşim Ahlatcı, AK Parti'den Çorum Belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

‘Çorum’u örnek bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz’

FATİH BATTAR

AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Av. Haşim Ahlatcı, AK Parti'den Çorum Belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
Dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek aday adaylığını açıklayan Ahlatcı, Çorum’u örnek bir şehir haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

''Halka hizmet, Hak’ka hizmet'' inancıyla hizmet üretmek arzusunda olduklarını ifade eden Ahlatcı; “Çorumumuzun artan nüfusu ile birlikte, değişen sosyal ve fiziki şartlardan dolayı sorunlarının da artmakta olduğu görülüyor. Bu sorunların çözümünde sosyal, kültürel ve fiziki şartların birlikte ele alınması gerektiğine inanıyorum. Bunun içinde, üç aşamalı bir eylem planının uygulanması gerektiğini düşünüyorum. İlk etapta Belediyemiz tarafından başlanan projelerin tamamlanmasını, ikinci etapta orta vadeli planları hayata geçirip beş yılımızı şekillendirmeyi ve üçüncü etapta ise Çorum' u örnek bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi

Çorum'da kentsel dönüşüm kapsamında şehir merkezinin hemen yanı başında bulunan metruk, ekonomik ömrünü tamamlamış yapıların yasalar çerçevesinde dönüşümünün sağlanması gerektiğini aktaran Ahlacı, şehrin en önemli sorunlarından olan trafik ve otopark ile yol problemlerini çözmeyi hedeflediklerini kaydetti. Çorum'un önünü açacak projeleri Sivil Toplum Örgütleri, üniversite ve halkla ile birlikte değerlendirerek, ortak akıl ve istişare ile çözmeye çalışacaklarını dile getiren Ahlatcı; “Sosyal projeler ile engelli vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza sağlık, eğitim, spor, el becerileri gibi hizmetleri sunmak ve tüm Çorumlu hemşerilerimizin yaşam kalitesini artırarak, müreffeh bir Çorum hayal ediyoruz. ''Halka hizmet, Hakka hizmet'' inancıyla hizmet üretmek arzusundayız.” diye konuştu


HAŞİM AHLATCI KİMDİR?
1970 Çorum doğumlu Haşim Ahlatcı, ilk, orta ve lise tahsilimi Çorum’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Ahlatcı, 1995 yılından bu yana Çorum’da avukatlık yapıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Ahlatcı, 2003-2006 yılları arasında AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
TAHSİN yilmaz
TAHSİN yilmaz - 2 yıl Önce

Size ALLAH 1 deseniz inanmam bakara makara cisiniz en tepeden en aşağıdakine kadar .

Belediye
Belediye - 2 yıl Önce

Arif hoca getiremedi,Atlamaz eski konakları restore etti,getiremedi,Külcü memleketi betona boğdu,örnek bir kent haline getiremedi, sıra sizde,bakalım ne yapabileceksiniz?

SIRADAKİ HABER