Demiryolu projesi tamam sıra ihalede

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya,  demiryolu hattı projesinin tamamlandığını belirterek 2021 yılında ihalesinin yapılmasının hedeflendiğini açıkladı.

Demiryolu projesi tamam sıra ihalede

FATİH AKBAŞ

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya,  demiryolu hattı projesinin tamamlandığını belirterek 2021 yılında ihalesinin yapılmasının hedeflendiğini açıkladı. Milletvekili Kaya, ayrıca muhalefetin ‘Çorum’un hükümetten yeterince destek almadığı’ yönünde ki eleştirilerine de tepki gösterdi.

‘ÇORUM’DA GÜZEL PROJELER HAYATA GEÇİYOR’

Yenilenen Çorum Belediyesi Pir Baba Parkı Sosyal Tesisleri’nin açılışında konuşan Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Çorum halkının Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın gayretleri ile güzel hizmetlere kavuştuğunu ifade ederek, “Gün yok ki belediyemiz Çorum’da güzel bir hizmeti hayata geçirmesin. Geçenlerde Afetevler bölgesinin asfaltını attık.  Şehrimiz güzel hizmetlere kavuşuyor ve her geçen gün güzelleşiyor. İşte bugün başka bir sosyal tesisimizi açıyoruz. Geçenlerde Sanayi İtfaiye Müfrezesini açtık. Yeni açılan caddeye Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini verdik. Yollar asfaltlanıyor. 1,5 yılın sonunda birçok hizmet yapılmış oldu. Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum. Çorum tüm Çorumlularla daha güzel olacak” dedi.

‘19 YILDA 20 MİLYARLIK YATIRIM’

Muhalefetin ‘Çorum’un hükümetten yeterince destek almadığı’ şeklinde ki eleştirilerine de tepki gösteren Milletvekili Kaya, AK Parti hükümetlerinin Çorum’a 19 yılda 20 milyar liralık yatırım yaptığının altını çizerek, “Sadece şuanda karayollarında 11 şantiyede 3 milyar liralık yatırım devam ediyor. Yine DSİ birçok baraj ve sulama projesini hayata geçiriyor. Bu projeler tamamlandığı zaman Çorum tarımsal sulamada istediği yere gelmiş olacak. Bunlarda beraber Çorum’a hızlı trenin gelmesi içinde her türlü girişimi yapıyoruz. Projesi tamamlanan hızlı trenin inşaat ihalesini 2021 yılında yaptırarak biran önce tamamlayıp Delice’den Samsun’a kadar olan kısmını hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Hizmetlerin Çorum’a daha hızlı gelmesi için her birimiz gayret ediyoruz. Çorum’un hükümetten istediğini alamaması gibi bir durum sözkonusu değildir. AK Parti hükümetleri Çorum’a şimdiye kadar 20 milyar liralık yatırım yapmıştır” ifadelerini kullandı.

‘AZERBAYCAN’IN HER DAİM YANINDAYIZ’

Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgali altındaki Karabağ’ı kurtarmak için başlattığı harekata da değinen Milletvekili Kaya, Türkiye’nin her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurguladı.

Kaya, “Dünyada birçok gelişme oluyor. En son Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar başladı. Ermenistan’ın 30 yıldır işgal altında tuttuğu topraklardan atılması için Azerbaycan’ın mücadelesine biz de tüm kalbimizle katılıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Azerbaycan’ın bu haklı mücadelesinde her daim yanındayız. Biz iki devlet bir milletiz. Bunun için ne gerekiyorsa devletimizce yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Libya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmanın Birleşmiş Milletler tarafından onaylandığını hatırlatan Kaya, “İnşallah Türkiye’nin Akdeniz’e hapsedilmek istenmesinin önünü keseceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21. yüzyılın Türk yüzyılı olduğunu dünyaya göstermiş olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 13 ay Önce

18 yıldır yapılamayan şimdi yapılacak duyda inanma türkiyenin heryeri pastadan payını aldım çorum seyretti malesef

Çorumlu seçmen
Çorumlu seçmen - 13 ay Önce

Çorum'un projesi havaalanıdır, zaten yapılacak Samsun hattına demiryolu. Demiryolunu devlet Çorum için yapmıyor, yapılacak demiryolu Çorum'dan da geçecek, siz havaalanı yaparsanız başarılı olursunuz.

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 13 ay Önce

2017 yılında da Ahmet Sami Ceylan açıklamıştı 2019da başlanıyor diye
1959dan beri bekliyoruz biraz daha bekleriz
Ama 2021 de ihale yapılacak ne zaman bitecek bu tarihi söyleyin bari

Hasan ÇETİN
Hasan ÇETİN - 13 ay Önce

Ben inanmıyorum çünkü bu vekiller seçim tarihi yaklaştıkça yalan konuşmak için adeta yaris içinde oluyorlar. Çünkü bunlar hava alanı ile ilgili açıklamaları hatta cumhurbaşkanının hava alanı ile açıklaması hala akıllarda duruyor hava alanı yeri uyuzgolu köyü yakınlarında çalışmalar yapıldığını inkar eden bu vekiller tren yolunu açıklıyorlar unutulmasını tren yolu güzergahının değiştiğini neden saklıyorlar yalan haberlerle benim ilimin seçmenine hala yalan haber veriyorlar yaziklar olsun bu tip yalancı vekillere ve bu ile hic bir zaman yani son 20 yıldır bir çivi cakilmadigini biliyoruz hala yok bu yatırım yok su yatırım hangi üretim yatirim ile hava yolu tren yolu taşımacılık yolculuk gibi yatırımları var açıklasınlar. Bu ilin seçmenini enayi yerine koyan siyasetcilere yaziklar olsun yuh oksun

Biz bu sözleri çok dinledik.
Biz bu sözleri çok dinledik. - 13 ay Önce

Olmaz,olamaz,bu iş olamaz.Bu bir şarkının adıdır.Bekledim de gelmedi.Bu da bir şarkının sözüdür.

Bilmemmi hiç
Bilmemmi hiç - 13 ay Önce

Süresiz nafakayı kaldırdılar...
3600 ü verdiler...
eyt yi hallettiler
Sokaklara ahlak terbiye geldi
Çorumun en merkezindeki viraneler devaneler şehre dönüştü
kendirden poşet yaptılarda rahat markete gidiyoruz..
Geriye bir tren kaldıydı oda tamam....İnşAllah samsun ankara transit geçmez

yamtar yamtar
yamtar yamtar - 13 ay Önce

bu da hikaye????

Rocky Bilboa
Rocky Bilboa - 13 ay Önce

Haydi inşaAllah. Güzel olacak inşaAllah.


SIRADAKİ HABER