‘Hiçbir haine geçit vermeyeceğiz’

Kavuncu, “15 Temmuz’da hainlere geçit vermeyen kahraman milletimiz, bundan sonra da hiçbir vatan, millet, bayrak ve devlet düşmanına geçit vermeyecektir.” dedi.

‘Hiçbir haine geçit vermeyeceğiz’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Sincan’da görülen 15 Temmuz Akıncı Üssü Davası’na katıldı. Şehit yakını ve gazi avukatlarından Fatih Atalay’la birlikte gün boyu duruşmaları takip eden Kavuncu, “15 Temmuz’da hainlere geçit vermeyen kahraman milletimiz, bundan sonra da hiçbir vatan, millet, bayrak ve devlet düşmanına geçit vermeyecektir.” dedi.

Mürted üssünden havalanarak Ankara’yı kan gölüne çeviren hainlerle birlikte, Kayseri, Konya ve Adana üslerinden darbeye destek veren 469 hainin yargılandığı Sincan 4. Ağır Ceza Mahkeme Salonu’nda görülen Akıncı davasında, şehit yakınları ve gazileri yalnız bırakmayan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu,  hainlerin en ağır cezaları alacağından hiç kimsenin şüphe duymaması gerektiğini söyledi.

Sanıkların ilk savunmaları ve çapraz sorgularının yapıldığı duruşmada, müşteki ve sanıkların da dinlendiğini kaydeden Kavuncu, “Millet adına davaların takipçisiyiz. O karanlık gecede canlarını ortaya koyan yiğit kardeşlerimizin ve ailelerinin yanındayız. Müşteki ve tanıkların dinlendiği davanın bir sonraki aşaması, savcının esas hakkındaki mütalaasını vermesi, ardından da son savunmalarla birlikte karar aşaması gerçekleşecek. Adaletin yerini bulacağına yürekten inandığımız kararla birlikte, hainler en ağır cezayla karşı karşıya kalacaktır.” diye konuştu.

“Şehitlerimiz için Allah’tan rahmet, gazilerimize de hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” diyen AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, davaların takibini yapmaya devam edeceklerini, milletin kahraman evlatlarının yanında durup, hainlere hiçbir ortam ve şartta geçit vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER