‘Seçilirsem ilan reklam vergisini kaldıracağım’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, esnafın sıkıntısını çok iyi bildiğini belirterek, “Belediyeyi alınca ilk işimiz krizi atlatana kadar esnafımız üzerindeki ilan reklam vergisini kaldıracağız ve su parasını yarıya indireceğiz hiç olmasa esnafımıza can suyu olur.” dedi.

‘Seçilirsem ilan reklam vergisini kaldıracağım’

31 Mart Mahalli İdariler Seçimlerine kısa bir süre seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdüren Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, esnafın sıkıntısını çok iyi bildiğini belirterek, “Belediyeyi alınca ilk işimiz krizi atlatana kadar esnafımız üzerindeki ilan reklam vergisini kaldıracağız ve su parasını yarıya indireceğiz hiç olmasa esnafımıza can suyu olur.” dedi.
 

Son yıllarda esnafın ciro grafiğinin sürekli aşağılara doğru indiğini belirten Kurt, hammadde fiyatlarının arttığını, üretim ve satışın azaldığını ve esnafın siftahsız kepenk kapattığını ifade ederek; “6 haftadır esnaf ziyareti yapıyoruz. Özellikle merkez esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Sadece hal hatır soruyoruz ve genel durumlarıyla ilgili bilgi alıyoruz. Gördüğümüz şu, bütün esnaflarımıza sorduğumuzda biz söylenen şu, ciro grafiği sürekli aşağı iniyor, stabil bile değil. ‘Aynı olsa ona da razıyız’ diyorlar ama kesinlikle aşağı doğru iniyor. Bu şu demek, patlamaya hazır bir bomba bizi geleceğe taşıyor. Bu bizi büyük bir sıkıntıya, ekonomik buhrana götürür. Bunun da çözümü şu; iktidar refah seviyesini tabana yayması lazım. Parayı tabana verecek, asgari ücretliye verecek, emekliye, öğretmene, memura verecek. Bin lira olan bir insanın maaşı 2 bin lira olduğu zaman ne yapacak gidecek ayakkabı alacak, pantolon alacak ve bu doğrudan esnafa yansıyacak. Esnaf satış yaptıktan sonra gidip toptancıdan mal alacak, toptancı fabrikaya sipariş verecek, fabrika daha çok sattığı için de daha çok üretecek. Bu döngünün kesinlikle sağlanması lazım ama şuanda Türkiye’de bu döngü sağlanmıyor. Tabana daha az para veriliyor, böyle olunca alım gücü düşüyor ve bunun sonucunda enflasyon düşük çıkıyor. Enflasyonun düşük çıkmasının tek sebebi bu, başka bir şey değil. Türkiye’deki iç piyasa hiçbir zaman Türkiye’deki fabrikaların talebini karşılamıyor. Esnafımızın durumu bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya
fikretya - 2 yıl Önce

Tek bir soru,chp sizi madımak oteli yangınnda sorumlu tutan'dı şimdi nasıl yanyana geldiniz sizleri yanyana getiren güç kim ?

MİLLET
MİLLET - 2 yıl Önce

ORDAN GELECEK VERGİLERİN KARŞILIĞINI CEPTEN Mİ ÖDEYECEKSİN? O ZAMAN HİZMET ETMEYECEKSİN DEMEKTİR.

SIRADAKİ HABER