Çorum’un her yeri yeniden kızardı

Koronavirüs haritasını gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında Çorum’un her yeri yeniden kızardı.

Çorum’un her yeri yeniden kızardı

FATİH BATTAR
Koronavirüs haritasını gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında Çorum’un her yeri yeniden kızardı.

Çorum’da geçtiğimiz aylarda düşüşe geçen Koronavirüs vakaları Ekim ve Kasım ayında yeniden yükselişe geçti.

Vali Mustafa Çiftçi geçtiğimiz günlerde yaptığı denetimlerde Çorum’da vakaların artışa geçtiğini açıklamış, vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyarmıştı.
Bütün uyarılara ve denetimlere rağmen bazı vatandaşların hala salgın yokmuş gibi davranmaları dikkatlerden kaçmıyor. Çorum’un en işlek caddeleri olan Gazi Caddesi ve İnönü Caddesi’nde vatandaşların sosyal mesafe ve maske konusuna dikkat etmedikleri gözlemleniyor. 

Son günlerde market, alışveriş merkezleri, giyim mağazalarında vb yerlerde uzun kuyruklar oluşurken, sosyal mesfe ve maskeye dikkat edilmemesi Koronaya davetiye çıkarıyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fâni
Fâni - 12 ay Önce

Otobüslerde bırakın sosyal mesafeyi, corona vürüs ortaya çıkmadan önce aldığı yolculardan daha fazla yolcu alıyorlar.

Sml
Sml - 12 ay Önce

Öncelikle çay ocaklarınnin kapanması gerekir. Çünkü oraya gelen insanlar sigara ve çay içmek için geliyor. Haliyle maskeleri de olmasi gereken yerde değil. Cuma pazarı civarında çay ocaklari çok kalabalık ve maske kulananda yok. Birde Çorum, saat kulesi çevresinden ibaret değil. Denetimlerin Çorumun mahallelerinde de yapılması gerekir.

İhsan
İhsan - 12 ay Önce

Heryerde var kural tanımayan insanlar var ne yazık ki ben kırk dilim yol şantiyesinde çalışmaya başlayacağım bu gün ama daha önce gidip gördüğüm de hiçmi hiç kural yok o yüzden çalışmaya gidiyimmi gitmeyimmi bilmiyorum ama işe gitmezsem açım ya açlıktan yada hastalıktan ölecegiz başka alternatif yok

Mahir Odabaşı Sivil savunma uzm.
Mahir Odabaşı Sivil savunma uzm. - 12 ay Önce

Burun açık maskeli...Veya çene altı. ..Veya ağızda sigara kaldırımda yürü... titiz olan yola insin araba vursun. ... bur kısım Yaşlılarımizda eski alışkanlıkla ^^kardaş hoş geldin sarılmaya devam.... vesselam Rabbim yardımcimiz ola..

Halit
Halit - 12 ay Önce

Sokakta sigara yasak olmalı sigara yakıp maskeyi alta indirmiş gidiyor vatandaş. Böyle tabiki yükselişe gecer.

Bir vatandaş
Bir vatandaş - 12 ay Önce

Pazar yerleri çok denetimsiz sırayla ve kısıtlı alınmalıdır insanlar bu kesin uygulanmali bulaş en çok buralarda yayılır

y
y - 12 ay Önce

azapahmet sokak kime maske takmıyor, hakkımız haram olsun

hayriye
hayriye - 12 ay Önce

ilk önce otobüsler. sık denetim olmalı ayakta. yolcu çok fazla mesafe olacak yer kalmıyor. sabahlarıda öğrencilerimiz yer yok diye alınmiyor. geçenlerdw kendi yiyenim. alıadı sabah erkwn saarlerde liseli. şehrindışında. ve okula yetişmesi için taksi. tutmak zorunda kaldı imkanı olmadığı halde madem böyle yapılıyor otobüs lein seferleri çoğalsın bi an önce havalar soğuk. insanlar madur hastada olmasın


SIRADAKİ HABER