Atatürk Koşusu’nda Salih Anaç’tan bronz madalya

Ankara’da yapılan Atatürk’ü Anma Koşusu’nda İl Özel İdarespor’dan Salih Anaç 3000 metre yıldız erkeklerde dördüncü olarak bronz madalya kazandı.

Atatürk Koşusu’nda Salih Anaç’tan bronz madalya

HARUN AKKAYA
İl Özel İdarespor atletizm takımından bir başarı daha. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Salih Anaç 3000 metre kategorisinde 4. olarak bronz madalyanın sahibi oldu ve kürsüye çıkmayı başardı.

Cumartesi günü Ankara Hipodrom’daki Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan 10 Kasım Atatürk’ü anma koşusuna 525 atlet katıldı. Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan yarışlarda Çorum’dan atletler yarıştı.

2000 metre küçük erkeklerde İl Özel İdarespor’dan Mustafa Eren Boran sekizinci , Emirhan Ağca 28. oldu.
3000 metre yıldız erkeklerde ise Çorum İl Özel İdarespor’dan Salih Anaç 10.07’lik derecesi ile dördüncü olarak bronz madalya kazandı.

Her kategoride doksan sporcunun yarıştığı Atatürk Koşusu’na antrenör Osman Pehlivan ve Kulüp Yöneticisi Veli Singer bu yarışın sezon öncesi ilk yarışma olmasına karşın sporcularının gösterdiği performanstan son derece memnun olduklarını belirterek sezon ortasında daha iyi yarışlar çıkaracaklarına inandıklarını belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER