Çankırı’da 11 kulübe 125 bin, Çorum’da 35 kulübe 85 bin lira

İl Özel İdaresi tarafından Çankırı’da 11 kulübe toplam 125 bin liralık kaynak aktarıldı ve malzeme desteği verildi. Çorum’da ise üç yıldır 35 kulübe ayrılan miktar 100 bin lirada kalırken bu yıl ayrılan bu paydan 15 bin lirası aktarıldı ve sadece 85 bin liralık malzeme alımı yapılacak. Bir yanda kulüp başına 11 bin lira düşerken diğer yanda ise sadece ve sadece 2.400 liralık malzeme düşüyor.

Çankırı’da 11 kulübe 125 bin,  Çorum’da 35 kulübe 85 bin lira

HALİL ÖZTÜRK
Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, konferans salonunda düzenlenen törenle toplamda 11 amatör spor kulübüne 120 bin TL'lik malzeme yardımda bulundu.
Törene, Çankırı Vali Vekili Abdullah Aslaner, Çankırı Milletvekili Salim Çivitoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, Çankırı ASKF Başkanı Celal Kaman ve yönetim kurulu üyeleri, 11 amatör spor kulübünün başkan ve yöneticileri ile sporcuları katıldı.
Törende konuşan ASKF Başkanı Celal Kaman; “Her yıl amatör spor kulüpleri olarak sayın Valimizin İl Özel İdaremizin destekleri ile ilimizde futbol branşında faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimize gerek nakdi gerekse ayni yardımlarda bulunuyoruz. Bu yapılan yardımlarımızın elbette yeterli olmadığını biliyor ancak tüm imkanlarımızı kullanarak sporun ve sporcumuzun her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Amatör sporların büyük bir fedakarlık gerektirdiğinin bilincindeyiz ve bu bilinçle hareket ederek sporun ve sporcularımızın gelişiminde önemli rol alan amatör spor kulüp temsilcilerine yöneticilerine ve sporcularımızın ailelerini yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER