‘Hedef 1. Lig değil Süper Lig’

Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan önümüzdeki ay içerisinde Genel Kurul’a gideceklerini bu genel kurulda aday olmayacağına ancak bu hafta başında Çorum’un babayiğidi büyük bir iş adamı ile yaptığı görüşmeden aldığı enerji ile devam edebileceğinin sinyalini verdi.

‘Hedef 1. Lig değil Süper Lig’

HALİL ÖZTÜRK
Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan önümüzdeki ay içerisinde Genel Kurul’a gideceklerini bu genel kurulda aday olmayacağına ancak bu hafta başında Çorum’un babayiğidi büyük bir iş adamı ile yaptığı görüşmeden aldığı enerji ile devam edebileceğinin sinyalini verdi.

‘Oğuzhan benim ve Hamit’in yükünü hafifletti’

Sezon başında tüm yükün kendisi ve Hamit Işık’ın üzerinde olduğunu Oğuzhan Yalçın’ın futbolu bırakmasının ardından kendisinin tamamen rahatladığını ve tüm yükün Işık ve Yalçın’ın üzerinde olduğunu belirten Başkan Özcan,  yaptığı çalışmalar ve taraftar ile kurduğu diyalog nedeni ile herkesin kendisini rakip gördüğünü bu yüzden yalnızlaştırıldığını hissettiğini belirterek şampiyonluk kupasının tüm yaşadıklarını unutturduğunu belirtti.

‘Yeni Çorumspor Derneği kuruluyor’

Önümüzdeki ay içerisinde Yeni Çorumspor Derneğinin kurulacağını ve genel kurul yapılacağını belirten Başkan Özcan ‘Bu genel kurulda aday olup olmayacağıma henüz karar vermedim. Yeni tüzük hazırlıyoruz üyelik girişi bin lira yıllık aidat bin lira olacak beş yıl üye olmayan delege olamayacak on yılı doldurmayan başkan olamayacak. Büyük kulüplerdeki gibi. Kurumsal bir yapıya kavuşturmamız gerekiyor. İlk genel kurulda bu uygulanmayacak ancak sonraki dönemde bu kurallar işleyecek. Aday olmak isteyenler listelerini hazırlasınlar.

Bu süreç içinde taraftarlarımız rahat olsunlar takımın olumsuz etkilenmemesi adına gerekli çalışmaları yapacağız her türlü hazırlık yapılacak. Yeni sezonda mevcut kadronun iskeleti zaten mevcut.

‘Aşgın başkanla birlikte çalışamayız’

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile hafta başında çok sert geçen bir görüşmemiz oldu, bu görüşmeden sonra kendisi ile birlikte çalışma imkanımız olmadığına karar verdim. Ben kendisinden nakit para değil otobüs, tesis, iaşe, stad çim bakımı için personel desteği istedim. Biz sezon başında Beltaş ile imzaladığımız sponsorluk ücretini bile taksit taksit almaya çalışıyoruz sezon bitti biz hala forma reklam ücretini almak için kapı kapı geziyoruz.

‘1967’den beri veriliyor’

Çorumspor 1967’den beri var ve belediye hep otobüs verdi, tesis verdi destek verdi bizler yeni bir şey istemiyoruz bugüne kadar yapılan desteğin devamını bekliyoruz. Beltaş’ın ödemesi gereken taksit cuma günü ödenmesi gerekiyor futbolcularımıza taahhütlerimize ödemek için bunun verilmesini bekliyorum.

‘Bu kupanın mimarı Muzaffer Külcü’dür’

Bu kupanın mimarı Muzaffer Külcü’dür. Gerçekten vizyon sahibi. Yaptığı tesis ve stat bunun en güzel göstergesi. Kendisi beni sevmezde ancak yaptıklarını inkar edemem ve ismini bir yerlerde mutlaka yaşatmak istiyorum. Ben kamuoyuna şunu bir türlü anlatamıyorum Çorumspor büyük bir ailedir ve Belediye’den de büyüktür.

‘2023 Hedefi 1. lig değil Süper Lig olsun’

Şehrimizin yetiştirdiği gurur kaynağı değerli büyüğüm abim ile bir görüşmem oldu. Tebrik etti büyük iş başardın dedi. 2023 hedefli bir çalışması var kendisinin. Çorum adına bir çalışma hazırlamış hedefleri var. Havaalanı gelecek dedi. En son olarak bu projenin en büyük bir ayağıda Çorumspor dedi. Sen hedefi PTT 1. Lig dedin  değiştir onu Süper Lig yapın dedi. Ben Çorum’da bir deli var diyordum kusura bakma abi bir deli daha çıktı dedim. Bu zihniyetle çalışmasının mümkün olmadığını söyledim. Kimse ile savaşmayacaksın ben herkesle seni oturturum. Önümüzdeki günlerde oturup konuşacağız.

‘Çorum babayiğidi Çorumspor’u hakettiği yere getirecektir’

Sonuna kadar arkandayım dedi. Kesinlikle ayrılma dedi. Kendisi müsade ederse Çorum’un babayiğidi. Başkaları gibi sermayesini burdan alıpta başka yerlere yatırım yapanlara inat buraya yatırım yapan abim inşallah Çorumspor’u da hakettiği yerlere getirecektir. Abime dedimki ‘İstediğin başkanın başkan yardımcısı olmaya hazırım’ dedim. Bana koltuk sevdalısı diyenler iyi duysunlar.

‘Bu proje olmazsa ben yokum’

Bu proje olmazsa genel kurulda yokum. Benim olduğum yerde hedef olur ben hedefsiz takımda olmam. Yeni bir sezonu götürecek gücüm yok. Bu sezon sponsor olan Mustafa Şeker yeni sezonda olmayacak. Benimde 2. Lig’i götürecek gücüm yok eğer Çorum babayiğidi abim destek verirsen her türlü görevi seve seve kabul ederim’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sezer
sezer - 2 yıl Önce

Belediye başkanı niye destek vermiyo.Ayıp etmiş.Bu takım bu şehrin takımı değil mi?

İstanbul'dan Çorumlu futbolsever.
İstanbul'dan Çorumlu futbolsever. - 2 yıl Önce

Gurbetteki Çorumlular olarak büyük bir heyecan ve gurur yaşadık. Penaltılar öncesi tribünlerin hep bir ağızdan tekbir getirmesiyle tüylerimiz diken diken oldu.Bu atmosfer bozulmasın çorumdaki yönetim, başkan, iş adamı, bürokrat, belediye, biz gurbettekiler,hep beraber bu işe el atarsak bu takım üst liglere çıkar, en azından 1 lige adını yazdırır.Ciddi bir yardım kampanyası yapılır ve gurbetteki derneklere de ulaşılabilirse ciddi bir katkı olur..Kavgayı bırakalım kavga ve çekişme bölünmek parçalanmak ve nihayetinde yok olmak demektir.Daha önce olduğu gibi...

İstanbul'dan selamlar.

Taraftar
Taraftar - 2 yıl Önce

Belediye ile ters düşmek onları inkar etmek hoş olmamış bu takım onların doğup büyüttüğü bir takım belediye olmasaydı dı şuan bu takım olurmuydu sn başkan sağol bir üst liğe çıkarttınız takımı ama AŞKAN başkanla çalışamam demek biraz saygının dışına çıkılmış belediyemiz olmaz sen zaten hazıra kondun olmamış biraz kibirlilik hissettik

Çorumspor
Çorumspor @Taraftar - 2 yıl Önce

Klip başkanı Fatih Özcan Sayın belediye başkanımız taraftar için otobüs bile tahsis etmemiş diyor. Belediyeden tek beklentim iaşe ,çim ve tesis bakımı diyor. Sonra da çok değerli insan Muzaffer Külcü beye yaptıkları için teşekkür ediyor. Napsın daha otobüs bile vermeyip çim ve tesislere bakmam diyen belediye başkanıyla nasıl çalışsın. Biraz da belediye başkanımız niye böyle yaptım demelidir.
Tüm şehirlerin takımlarına belediyeler sonuna kadar destek verirken bizim belediye sayın Aşgın dönemiyle otobüs bile vermiyorsa bunda eleştiri yapılabilecek bir konudur.

emre
emre - 2 yıl Önce

çorum spora tam destek karadeniz de süper lige çıkmayan iki karedeniz takımı var sinop ve çorum spor artık hak ediyoruz dünya gözü ile görelim bir süper lig

Gerçekçi DÜŞÜNCE
Gerçekçi DÜŞÜNCE - 2 yıl Önce

Hedef koymak güzel de bu hedeflere sadece sportif başarı olarak görmek büyük hata olur önce 1-KURUMSALLAŞMA 2-YÖNETİM 3-YÖNETİM KADROSU(tavan ve Taban birliklerinin oluşumu)4- KALICI GELİR KAYNAKLARININ OLUŞMASI 4- TAKIM VİZYONUNUN TÜM YURTA AÇILMASI 6-SÜRDÜREBİLİR ALT YAPI OLUŞUMU...... KENTİN SOSYO EKENOMİK DURUMU YANİ SANAYİ VE SICAK PARA GİRİŞ ÇIKIŞ POTASİYELİ .......sayarsak daha çok arkası gelebilecek oluşumlara sahip olunması gerekir sn FATİH ÖZCAN BEY siz bunların hangisini ne zaman gerçekleştirebilirsiniz kigerçekçi olalım popülist yaklaşımlar günü kurtarma söylemleri devri bitti insanlar önce icraat istiyor bunları görmek bilmek ister Stadyum olması yetmez o zaman 30 binkişilik Kocaelispor nerede bir bakın 25 bin kişilik stadı olan SAKARYA NERDE BİR BAKIN ,30 Bin kişilik ADANA NERDE BİR BAKIN boş laflar,güncel söylemler, kabul görmez 3-5 kişinin dışında gerçekçi olmak lazım DEMİ.

Taraftar
Taraftar @Gerçekçi DÜŞÜNCE - 2 yıl Önce

Bu takımın sahibi belediye değil beyfendi. Bu takımın sahibi tüm çorumlulardır.
Sayın Aşgın otobüs, çim ve tesis bakımı, iaşe gibi ilçe belediyelerinin bile verdiği hizmeti takımlarına verirken sayın belediye başkanınız Aşgın ın bunu bile yapmaması eleştirilecek bir konudur. Böyle düşünen bir belediye başkanı ile de Çorumluların takımı olan YENİ Çorum spor başkanı çalışmak istememesi en doğal hakkıdır. Eğer kulüp başkanının söyledikleri yalansa sayın aşkın çıkar açıklama yapar. Öyle bir şey yok her türlü desteğimiz Çorum spor a tamdır diye.

Halim
Halim - 2 yıl Önce

Bu nasıl demeç ya BELEDİYE BAŞKANI AŞKAN LA çalışmam veya çalışamam olmamış bu takımın Aslı sahibi belediye değilmi ki arkadaşlar Kişiler değil ki

***
*** - 2 yıl Önce

UZUN LAFIN KISASI STOP...

Atıf Baha
Atıf Baha - 2 yıl Önce

Öyle anlaşılıyor Kİ yeni ÇORUMSPORUN hali kişilerin keyfine kalmış bu takım normalde belediyenin takımı zaten biz gerçek ÇORUMSPORU kapatanlara kızgınlığımız sitemimiz var hayırlısı


SIRADAKİ HABER