İsa’ya polisten haksız darp

Yeni Çorumspor Tribün Lideri İsa Özçiftçi Kocaelispor maçı öncesinde Emniyet tarafından darp edildi. Stada girmek için yaşanan tartışma sonunda yere yatırılarak elleri ters kelepçelenen İsa Özçiftçi polis otobüsünde darp edildi. Maçı izleyemeyen Tribün Liderini Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan’ın araya girmesi ile karakoldan alınarak kafile ile birlikte Çorum’a döndü.

İsa’ya polisten haksız darp

HARUN AKKAYA
Yeni Çorumspor Tribün liderlerinden İsa Özçiftçi’ye Kocaelispor maçı öncesinde Emniyet tarafından darp uygulandı. Kırmızı Siyahlı takım taraftarlarını taşıyan otobüsler Emniyet tarafından belirtilen çıkıştan önce şehir içine girdiği için taraftarlar maçın başlamasına kısa bir süre kala stad yakınlarına anca gelebildiler.
Maç başladıktan sonra stada girmeye çalışan taraftarlara belirlenen çıkıştan önce çıktıkları için otobüse binerek arama için bekleyen polis noktasına gitmeleri gerektiği bildirildi. Bunu yapmaları halinde bir saatlik maçı kaçıracak olan taraftarlar bu olaya tepki gösterdi.

İsa Özçiftçi bu tartışma sırasında tepkiyi artırınca Emniyet güçleri tarafından yere yatırılarak ters kelepçe takıldı ve otobüs içinde darp edildi. Bu sırada sinir krizi geçiren İsa Özçiftçi gelen ambulansla önce hastaneye ordan karakola götürüldü. Maçı izleyemeyen İsa Özçiftçi ve Hüseyin Nalcı maçın sona ermesinin ardından Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Çorumspor Başkanı Fatih Özcan devreye girdi.

Başkan Özcan maçın ardından hemen karakola gitti ve İsa Özçiftçi ve Hüseyin Nalcı’yı karakoldan alıp stadın yanındaki taraftarların yanına getirdi. Tribün lideri İsa Özçiftçi tek üzüntüsünü takımının bu zaferinde tribünde olamamak olduğunu belirterek kendisini yalnız bırakmayan sahip çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorum spor
Çorum spor - 2 yıl Önce

Haber başlığı olmamış.Polis haklı da olsa şiddet kullanamaz.Fiziki şiddet yerine biber gazı ne maksatlı kullanılıyor?

SIRADAKİ HABER