Kocaelispor taraftarı 1500 kişilik istedi 500 verildi

Kocaelispor taraftar grubu Çorum Belediyespor maçı için organize edilen 500 kişilik kontenjana kayıtların dün saat 15.00 itibare ile dolduğu açıklandı. Yeşil siyahlı taraftarlar cumartesi pazar gecesi saat 02’de yola çıkacaklar. Öte yandan iki kulüp taraftarları arasındaki dostluk rüzgarının artarak devam ettiği gözlendi.

Kocaelispor taraftarı 1500 kişilik istedi 500 verildi

Pazar günü Çorum Belediyespor’un konuğu olacak Kocaelispor taraftarları Çorum’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Ligde geçtiğimiz hafta sonunda sahasında Bayburtspor ile berabere kalarak iki puan kaybeden yeşil siyahlı kulüp Çorum’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.


Kocaelispor yönetimi tarafından Çorum Belediyespor yönetimine talepte bulunarak 1500 kişilik tribün talebinde bulunduğu öğrenildi. Kırmızı Siyahlı yönetim ise tribün kapasitesi olarak bu sayıyı vermelerinin mümkün olmadığını belirterek 500 kişilik yer ayrılacağını belirtti.


Maç öncesinde 7.400 kapasitesi bulunan Çorum Dr.Turhan Kılıççıoğlu Stadı’nda Kocaelisporlu taraftarlar için 450 kişilik yer ayrıldığı öğrenilirken, Hodri Meydan tribün lideri Enver Güler, Çorum deplasmanı için büyük ilgi olduğunu ve 500’ün üzerinde kayıt yaptıranın olduğunu söyledi ve 11-12 otobüsle çıkarma yapacaklarını belirtti. 


Ligde zirveden kopmak istemeyen iki takımın Çorum’da oynayacağı maça konuk Kocaelispor taraftarlarının bu ilgisinin Çorumlu futbol severleride stada getirmesi bekleniyor. İki takım arasında son yıllarda dostça oynanan ve kardeşçe biten maçlar nedeni ile pazar günüde oldukça renkli bir müsabaka olması bekleniyor.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 09:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hitit
Hitit - 2 yıl Önce

Sporun şehrimizde gelişmesi için spor kültürümüzü geliştirmeliyiz yukarıdaki örnekteki gibi biz çorum olarak kendi evimizde 1500 kişiye oynuyoruz Kocaeli yüzlerce km uzaklığa 1500 taraftar ile gidiyor. Artık sporu en azından gençlerimize sevdirelim ki yeni kuşak boş işlerle uğraşacağına ki kahve, iddia vb spor ile meşgul olsunlar. Saygılarımla.

Sezer
Sezer - 2 yıl Önce

Hıtit adlı kardeşime aynen katılıyorum.Kocaeli Eskişehir gibi yoğun bol taraftarlarımız olması dileğiyle.

SIRADAKİ HABER