‘Mücadeleden memnun puan kaybına üzgünüz’

Teknik Direktör Ersin Küçükoğlu, ilk yarıda istediklerini büyük oranda yaptıklarını ancak gol bulamadıklarını ikinci yarıda ise erken gol isteği sonucunda rakibe çok pozisyon verdiklerini söyledi. Kazanmaları gereken maçtan mağlupta ayrılabilecek pozisyonlar verdiklerini belirten Küçükoğlu ‘oyuncularımın mücadelesinden memnunum ancak kaybedilen iki puana üzgünüz bunu telafi etmek için kalan maçlarda daha fazla mücadele edeceğiz’ dedi.

‘Mücadeleden memnun puan kaybına üzgünüz’

HALİL ÖZTÜRK
Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Ersin Küçükoğlu, maçın çok zok geçeceğini bildiklerini ilk yarıda istediklerini büyük oranda sahaya yansıttıklarını ancak ikinci yarıda kontrolü kaybettiklerini ve rakibe çok pozisyon verdiklerini belirterek ‘Kazanamadık üzgünüz ancak mücadeleden memnunuz’ dedi.


Küçükoğlu, rakibin son haftalardaki form grafiği, kendilerininde mutlak galibiyet ihtiyacı nedeni ile maçın çok fazla zor geçeceğini gösterdiğini belirterek ‘Maç öncesi rakibi çok iyi analiz ettik. Rakibin savunmada bekleyeceğini ve baskı yaparak kazandığı toplar ile atak yapmaya çalışacağını biliyorduk.


Biz ise oyunu rakip sahaya yıkıp orda yapacağımız baskı ve boşluklar ile hücumlar yapmak istiyorduk. Rakip kalecisi dahil tüm oyuncular devamlı oyuna giren kendi birinci bölgelerinde pas yapan anlayış içinde hareket ettiler. Bizde onlara bu bölümde rahat pas imkanı vermemek için ikinci ve üçüncü bölgelerde yapacağımız baskılarla onlara hataya zorlamak istiyorduk.


Ön bölgedeki oyunculara sürekli baskı yapmalarını istedik. Ön alandaki top kaybı sonrasında kalemizde tehlikeler yaşamamak için doğru savunma yapmamız gerekiyordu . Oynadığımız oyun riskli bir oyundu. Bu yüzden tam konsantrasyon ve en az hata ile oynamamız gerekiyordu.


İlk yarıda istediğimiz ve planladığımız gibi coşkulu, istekli pozisyonlar bulduk ancak bu bölümde tabiki rakibede pozisyon verdiğimiz bir oyun oldu. İkinci yarıda ise kontrolü kaybettik erken gol atmak için isteğimiz dışına çıktık. Bu bize pahalıya patlayabilirdi.


Sonuçta kazanmayı çok istediğimiz maçtan beraberlikle ayrıldık. Sahada görev alan tüm futbolcularım ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çaba gösterdiler. Verilen mücadeleden memnun kaybettiğimiz puan için üzgünüz. Yarış devam ediyor ve bu kayıpları telafi etmek için elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edeceğiz’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
FERİD
FERİD - 3 yıl Önce

Ya bırak bu işleri hoca liğ bitiyor iki haftada 5 puan kaybettik bundan sonra puan hesabı başlar takım iniyor aşağıya senin haberin yok daha çok acemisin çok

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Ersin küçükoglu edebiyatın süper hocam.Ama iyi edebiyata 3 puan vermiyorlar.Madem 2.yarıda planını uygulayamadın.Sonuca gidecek B planın yok muydu hocam.Maçlar azalıyor.Artık puan kaybına tahammül yok.Erzincandan 3 puanla dönmeliyiz.

Koparan
Koparan - 3 yıl Önce

Hocam bırak felsefeyi
Takımı 5. Yapmaya bak
Tek çare Playoff a tutunmak

Hadi yolcu
Hadi yolcu - 3 yıl Önce

Mücadeleden memnunmuş, puan kaybından üzgünmüş.. Açıklamaya bak ya.. Sokaktan futboldan anlamayan insanlar topla, sizin gibi beceriksizlerden milyon kat daha iyi yönetir kulubü..

Sedat
Sedat - 3 yıl Önce

Bu hoca Çorum taraftarını bişeyden anlamıyor sanıyor herhalde bize masal anlatıyor ya bu saatten sonra maç kazan hoca maç

SIRADAKİ HABER