‘Sporu siyasete meze yapmayın’

Çorum Belediyesi Basın biriminden Çimentospor kulübüne araç tahsis edilmemesi konusunda yapılan paylaşımlara sert tepki gösterilerek ‘Spor siyasete meze yapılmasın’ denildi.

‘Sporu siyasete meze yapmayın’

HALİL ÖZTÜRK
Çorum Belediyesi Basın biriminden Çimentospor kulübüne araç tahsis edilmemesi konusunda yapılan paylaşımlara sert tepki gösterilerek ‘Spor siyasete meze yapılmasın’ denildi.

Çimentospor’un Sorgun Belediyespor ile oynadığı hazırlık maçına gitmek için otobüs talip ettiği Çorum Belediyesi’nin duyarsız kaldığı ve Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in araç tahsis ederek destek verdiği İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından Çorum Belediyesi Basın Birimi açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi ‘Çorum Belediyesi’nin amatör spor branşları başta olmak üzere spora gönül vermiş, hayatına spora adamış tüm sporculara ve spor camiasına verdiği destekler bu kadar ortada iken, bu durum alenen gerçeği inkâr etmektir.  Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden şehrimizin amatör futbol takımlarından Çimento Spor Kulübü’nün Belediyemizden araç tahsis talebi olmuş, imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olunacağı ve araç tahsis edileceği kulüp yöneticilerine bildirilmiştir.  44 kişi kapasiteli otobüsümüz U23 Türkiye Güreş Şampiyonası’na katılmak üzere Antalya’ya giden Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne, 1 minibüsümüz 3. Lig 1. Etap müsabakaları için Aydın’a giden Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Masa Tenisi Takımımıza, 2 minibüsümüz pandemi döneminde fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımıza tahsislidir.  Bu nedenle, Çimento Spor Kulübü yöneticilerine, 16+1 kişilik minibüs tahsis edebileceğimiz iletilmiş, ancak yöneticiler daha büyük bir otobüs bulduklarını belirterek bunu kabul etmemiştir.   

Çorum Belediyesi’nin sporun gelişmesi, Çorum’umuzu ve ülkemizi gururla temsil edecek sporcuların yetişmesi için amatör spora verdiği destek tüm kamuoyunun malumudur. Bu destekler taraflı tarafsız tüm kesimler tarafından takdirle karşılanmaktadır. Belediyemiz, birçok noktada spora destek verirken bu desteği hiçbir zaman siyasete alet etmedi, bundan sonra da etmeyecektir. Mesela, AK Parti İl Başkanımızın herhangi bir takıma verdiğimiz desteği kendi sosyal medya hesabından duyurduğunu asla duyamazsınız. Çünkü spor, siyaset üstüdür. Takımlarımız, siyasete meze yapılmamalıdır.  Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da amatör spor kulüplerimize imkanlarımız ölçüsünde en üst düzeyde destek vermeye devam edeceğiz.  Çimento Spor Kulübümüze de Bölgesel Amatör Lig’de başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER