Stada sporcular dahil 239 kişi girebilecek

Seyircisiz maça protokolden girecekler listesinde Milletvekilleri ve Belediye Başkanı bile bulunmuyor.

Stada sporcular dahil 239 kişi girebilecek

HALİL ÖZTÜRK

Seyircisiz maça protokolden girecekler listesinde Milletvekilleri ve Belediye Başkanı bile bulunmuyor.

misli.com 2. ve 3. ligde heyecan bu hafta sonu oynanacak maçlarla başlıyor. Çorum FK sezonun ilk maçında pazar günü sahasında Manisa FK’yı konuk edecek. Pandemi nedeni ile seyircisiz oynanacak maçta Futbol Federasyonu yayınladığı genelge ile stada girebilecekleri tek tek belirlemiş. Buna göre 2. lig maçlarında stada iki takım sporcu, teknik heyet ve ve diğer tüm görevlilerin ve yöneticilerin toplam 239 kiyi sıtada girebilecek. İşin ilginç yanı protolde izleyecekler arasında milletvekilleri ve Belediye Başkanları bile bulunmuyor.

Federasyon’dan yayınlanan genelgeye göre protokol tribününe ev sahibi kulüpten 20, misafir kulüpten 20 kişi, Federasyon Başkanı ve Yöneticileri ile Başkan tarafından görevlendirilecek kişiler ile birlikte müsabakanın oynandığı ilin Valisi veya görevlendireceği Vali Yardımcısı, İlçelerde Kaymakam, İl Emniyet Müdürü, Jandarma Bölgeslerinde Komutan, İl Spor Savcısı, Gençlik ve Spor İl Müdürü ve il müdürlüğü protokol görevlisi stada girebilecek. Protokol tribününe girecek kişilerin listesi müsabaka organizasyon toplantısında TFF temsilcisine verilecek.

Yayınlanan genelgeye göre 2. ligde ev sahibi takım 87, misafir takım 48 kşi bildirirken sahada ise Federasyon müsabaka görevlisi 10, görsel ve yazılı medya 20, resmi görevliler ve resmi güvenlik 29 ve protokol ve tff yöneticisi 45 olmak üzere toplam 282 kişi stada giriş yapabilecek.


Öte yandan stada giriş hakkı olanlardan saha içinde bulunacak, teknik heyet, futbolcular ve diğer tüm görevliler covid-19 testi yaptırmak zorunda. Sahaya girmeyecek ve tribünden maçı izleyecek olanlar ise test yaptırma zorunluluğu bulunmuyor ancak HES kodu almak zorundalar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 3 ay Önce

Tamam maça gidemiyoruz maçı televizyondan vermek çokmu zor

SIRADAKİ HABER