‘Uçan Raketler’ bugün Çorum’da start alıyor

Masa Tenisi Federasyonu ile Hitit Bilgisayar’ın organize ettiği ‘Uçan Raketler’ projesi bugün Çorum’dan start alıyor. Perşembe pazarında okullara dağıtılacak 60 masa tenisi masasında gün boyu gösteri ve turnuva maçları yapılacak ardından masalar sahiplerine teslim edilecek.

‘Uçan Raketler’ bugün Çorum’da start alıyor

HARUN AKKAYA
Masa Tenisi Federasyonu ile Hitit Bilgisayar firması tarafından düzenlenen ‘Uçan Raketler’ projesinin startı bugün Çorum’dan verilecek. İstanbul’da faaliyet gösteren Hitit Bilgisayar Hizmetleri tarafından bilgi ve teknoloji alanda yapılan çalışmaların yanında sporla güçlenen sağlıklı nesiller için Masa Tenisi Federasyonu ile iş birliği ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk adımı Çorum’da atıyor. Türkiye genelinde yayılacak bu proje Çorum’da Masa Tenisi branşında yapılan faaliyetler ve Hititlerin Başkentine ev sahipliği yapması nedeni ile ilimizden başlatılacak. Program bugün saat 08.30’da Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kahvaltılı basın toplantısı ile başlayacak. Toplantıya Hitit Bilgisayar Hizmetleri Genel Müdürü Nur Gökman, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koçmülki amirlerin ve milletvekillerinin katılması bekleniyor. Bilgilendirme toplantısının ardından ise perşembe pazarı içinde kurulacak 60 adet masa tenisi masasında gösteri müsabakaları yapılacak. Çorum’da bulunan milli takım sporcuları ile protokol üyelerinin gösteri maçlarının ardından ise turnuvanın startı verilecek. Turnuva sonunda dereceye girecek sporculara ödülleri verilecek. Hitit Bilgisayar tarafından bu proje kapsamında Çorum’da toplam 60 adet masa tenisi masası dağıtılacak. Bu masalardan 54’ü okullara üçü Sevgi Evlerine üçü ise Belediye Gençlik Merkezlerine dağıtılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 01:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet
adalet - 4 yıl Önce

organizasyon güzelde. neden diğer sporcular davet edilmedi anlamak mümkün değil. çorumu temsil eden hem bayanlar hem erkeklerde çorum masa tenisinde başarılı süper ligde çorumu tek temsil eden takımın sporcularına haksızlık olmadımı. nereye kadar bu dışlama devam edecek.

SIRADAKİ HABER