‘Yeniden yapılanıyoruz’

Çorum FK Teknik Direktörü Bahri Kaya yeni sezon hazırlıklarının ilk etabının birinci bölüm çalışmalarını, yeni sezon hedefleri ve yapılanması ile transferler hakkında açıklamalarda bulundu.

‘Yeniden yapılanıyoruz’

HALİL ÖZTÜRK
Çorum FK Teknik Direktörü Bahri Kaya yeni sezon hazırlıklarının ilk etabının birinci bölüm çalışmalarını, yeni sezon hedefleri ve yapılanması ile transferler hakkında açıklamalarda bulundu. Teknik Direktör Bahri Kaya hafta başından buyana tesislerde devam eden ilk etap çalışmalarını basına açtı ve çalışma öncesinde de değerlendirmelerde bulundu.

Tecrübeli teknik adam salı günü başladıkları yeni sezon hazırlıklarının ilk etabınının birinci bölümünü cumartesi akşamı yaptıkları antrenmanla tamamladıklarını ve bir günlük iznin ardından bugünden itibaren ikini bölüm çalışmalarına geçeceklerini söyledi. Kaya, 28 Ağustos’a kadar tesislerdeki çalışmaları çift ve tek olmak üzere devam ettireceklerini Eylül ayı itibari ile de Bolu’da sezon başı kampına gideceklerini belirterek ‘Şu anda lig başlamatarihleri belli olmadığı için kampın tam tarihini veremiyorum ancak Eylül'ün ilk haftasında Bolu'da kampabaşlayacağımızı söyleyebilirim. Federasyonun açıklayacağı tarih değişirse biz de buna göre bir güncelleme yaparız’ dedi.

‘Yeni transferler çok yakında’
Teknik Direktör Bahri Kaya transfer konusunda geçen yılki kadrolarından istedikleri oyuncularla yola devam ettiklerini bunun yanına dört yeni isim eklediklerini belirterek ‘Transfer görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni transferler de dahil olabilir.Ancak pandemiden dolayı yaşanan zorlukların transfere de yansıdığını söyleyebilirim. Yine de transferçalışmalarımız çok yoğun bir şekilde ve ince eleyip sık dokuyarak devam ediyor.

‘Geçen sezonki takım görevini yaptı’
Kaya, kulüp olarak yeni bir yapılanmaya gittiklerini bunu yaparkende geçen yıldan dersler çıkardıklarını belirterek ‘Gecen yılı unutmamız lazım. Biliyorsunuz Fatih Başkan birdenbire kulübü bıraktı ve sonradan camianın baskısı sonucunda geri döndü fakat bu transfer döneminde biz çok fazla yarı aldık.  O zaman 2 .Lig'e yeni çıkmış bir takım olarak hedefimiz ligde kalmaktı. Ancak 5-6 hafta sonra bir play-off iddiası çıktı ve onu deklare ettik. Hatta Samsunspor'u yendikten sonra bu ligden çıkmak için bizde varız dedik. Yani o geçen seneki takım kendi sürecinde gerekeni yaptı diyebiliriz.

‘İkinci yarıdan gereken dersleri çıkardık’
Geçen yıl ikinci yarıda yaşadıklarımızdan bizler gerekli dersleri çıkardık. Bu takımın 3.ligde oynamış ve 2.ligde az sayıda oynamış oyunculardan daha ziyade 2. ligde fazla oynamış hatta 1. ligdeki oyuncularla desteklenmesi gerektiğini söyledik. Bu seneki transferlere de öyle başladık. Bu sene yeni bir yapılanmaya gittik. Bu bizi nereye götürür bilmiyorum ama geçen seneki iskelet istemediğimiz şekilde birdenbire olumsuz sonuçlandı. Bizi hemen tedbir almaya zorladı. O da neydi: 2. ligin çok kalitelioyuncularından mutlaka takviye lazımdı. Bizde geçen seneki kadromuzdan devam etmek istediklerimiz ve 2. ligin çok kaliteli oyuncularından transfer yaptık. 3. Lig'deki gol kralı Yakup Alkan bir sezonluk aranın ardından tekrar bize döndü. Önümüzdeki transferlerde buna benzer olacak. Yani 2. ligde maç sayısı fazla olan, 2 . ligin tanınmış ve bilinmiş birkaç oyuncusunun yanı sıra yine bize katkı sağlayacağına inandığımız genç oyuncularda alacağız.

‘5-6 hafta sonra çok farklı bir demeç verebiliriz’
Pandemi süreci bütün bilinenleri tuş ediyor, açıkcası her şeyi ters düz etti. Sonucu belirleyemiyorsun sonuca göre programda yapamıyorsun. Geçen sezon biz iç sahada seyircimiz olmasına rağmen kötü sonuçlar aldık deplasmanda iyi sonuçlar ardık. Bu sezon ise seyirci desteğine uygun transferler yaptık. İç saha maçlarında seyirciyi ayağa kaldıracak coşturacak isimler transfer ettik ve edeceğiz. Fakat maçların seyircisiz oynanması gibi bir durum söz konusu. Bu sene takımın iskeletini tamemen değiştirme adımları atıyoruz. Bu değişim bizi nereye götürür bilemem ancak bakarsınız 5-6 hafta sonra farklı bir demeç verebiliriz’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 1 yıl Önce

Sn Hoca 2. Liğde 500-600 leri veren 2.3 klüpten biriyiz bırak bu yapılanma gibi sözleri sen 2. Liğin en iyi futbolcularını alıyorsan Trilyonlar harcatıyorsan ŞAMPİYON yapma zorunluluğun var yapılanma gençlerle olur çok ekrnomik takım kurmakla olur ama sen ne yaptın tüm hedef oyuncuları aldın aldırdın hiç yalpalama tek görevin var artık bu takımı bu yol ŞAMPİYON yapman başarılar

Taraftar
Taraftar - 1 yıl Önce

Kolayı bulmuşsunuz BAHRİ HOCA ne demek yapılanma Trilyonlara Futbolcu al sonrada yapılanma bizde çocuğuz kanacağız,kendine güven BAHRİ HOCA yada böyle idare edeyim ne kadar kalabilirsem Çorum’da maaşlar gelsin diyosun çok hocaya nasip olmayan her istediğini aldırdın mazeret yok BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAK ZORUNDASIN bu kadar harcanan paralara,alınan oyunculara karşılık olarak

Mutlu
Mutlu - 1 yıl Önce

Yapılan bakim Bahri Kaya . yeniden yapılan.

Taraftar
Taraftar - 1 yıl Önce

Geçen yılki kadroyu koru,yeni Transferler yap gemde kaliteli,FATİH bey her istediğini alsın sen daha YAPILANDIRMA diyosun hadi ordan BAHRİ KAYA HOCA...

Üç hilal
Üç hilal - 1 yıl Önce

KOLAY YOLU BULMUŞ BAHRİ KAYA,YAPILANMAYA GEÇTİK NE KADAR UCUZ VE KORKAK DEMEÇ OLMUŞ,BAŞKANIN YERİNDE OLSAM BU KADAR TRANSFER YAPACAM, PARA HARCICAM SN HOCA BİR DAKİKA DERİM,BEN SANA HERŞEYİ SUNACAM SENDE İDDİASIZ KONUŞACAN KENTE UMUT VERMİCEN DERİM UYAN BAŞKAN İDDİLI ÇOŞKULU HOCALARI TERCİH ET..

Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Yorumlar da çok saçmalanışsınız arkadaşlar. Bu takımın en iyi transferi BAHRİ KAYA'dır. Maçlarada giderim bu arada. Hocam takımın en iyisi sensin.

Bozkurt
Bozkurt - 1 yıl Önce

Çorumlu rumuzuyla yazan arkadaşımıza cevap:sevgili kardeşim 20 yola yakın bu şehrin takımının çok taraftarlarından birisiyim herhalde yazdıklarımı kişisel algılanmış anlatmak istediğim şu,bir takım bu kadar yüksek bedellerle oyuncular alıyorsa Kİ çoğu şampiyonluğu final de kaybeden MANİSA takımının oyuncuları ve aldıkları bedel 500-600...gibi hedefi değiştirdik diyorsa bir Başkan,takımın iskeleti de korunduysa ve oyuncu alımı sahada devam ediyorsa,Başkan kesenin ağzını açıyorsa hocanın her istediğini alıyorsa kimse kusura bakmasın BAHRİ KAYA hocanın böyle basit ve KORKAK demeci olmamalı olamaz yapılanma ne demek yapılanma genç takım kurarsan,ekenomik kadro kurarsan olur da teknik adam liderdir,cesaretli ve KORKAK olmamalıdır İşte BAHRİ hoca cesaretsizliği seçmiştir demek istediğim buydu sevgili kardeşim bana bu yazıyı okuduktan sonra hak verirsin başarılar

Seddar
Seddar - 1 yıl Önce

SN BAHRİ HOCA ŞAMPİYONLUKTAN BAŞKA ŞANSIN YOK SANA FIRSAT SUNDULAR İSTEDİĞİN BÜTÜN TOPÇULAR ALINDI DAHA DA ALINACAK YA ŞAMPİYONLUK YA ŞAMPİYONLUK OLAY BU


SIRADAKİ HABER