Yıldızlar Serbest Güreş’de GEM’den iki madalya

Ordu’da yapılan Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Çorum Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezi’nden Efe Anıl Al 110 kiloda finalde kaybederek gümüş madalya kazandı.51 kiloda mindere çıkan Yusuf Eryücel ise üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Yıldızlar Serbest Güreş’de GEM’den iki madalya

Ordu’da yapılan Yıldızlar Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nda Çorumlu güreşçiler iki madalya kazandı. Şampiyonada ilk on içinde alan dört güreşçimis ile Uluslararası Zafer Turnuvasında milli mayoyu giymeye hak kazandılar.

Milli takım alt yapısı olarak seçme niteleğindeki şampiyonada 300 sporcu mindere çıktı. Çorum Güreş Eğitim Merkezi güreşçisi Efe Anıl Al finalde Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyespor’dan M. Emin Demir’e yenilerek ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

51 kiloda mindere çıkan Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezinden Yusuf Eryücel yarı final maçını kaybetti ve üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı sıklette Çorum Belediye Gençlikspor’dan Ahmet Kavlug ise beşinci oldu. 55 kiloda yine Adil Candemir’den İsmail Özdil ise yedinci oldu.

Çorum’dan ilk on içinde yer alan bu dört güreşçi önümüzdeki ay Antalya’da yapılacak olan Uluzlararası Zafer Turnuvasında milli mayoyu giyecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürşci Remix
Gürşci Remix - 2 yıl Önce

Bende Güreşçiyim Ali Aslanın Öğrensiyim

SIRADAKİ HABER