Karantinadan kaçtı, cezayı yedi

Sungurlu’da karantinada olması gereken bir vatandaş Kaymakamlığa girerken yakalandı.

Karantinadan kaçtı, cezayı yedi

Sungurlu’da karantinada olması gereken bir vatandaş Kaymakamlığa girerken yakalandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken, alınan tedbirleri yok sayarak sorumsuzca davrananlara da sık sık rastlanılıyor. Özellikle de testi pozitif çıkan vatandaşların ve temaslılarının 14 gün süreyle karantinada kalması isteniyor.

Sungurlu'da bir vatandaş, karantina yasağını hiçe saydı. İlçeye bağlı bir köyde yaşayan 61 yaşındaki H.Ö. aile bireylerinden birinde koronovirüs testinin pozitif çıkması üzerine evde karantinaya alındı.

Karantinadan kaçan vatandaş, ilçe merkezine gelerek Kaymakamlık binasına girmeye çalıştı. Polis, HES kodundan karantinada olması gerektiği belirlenen vatandaşı binaya girmeden durdurdu. 

Polis ekipleri tarafından bina dışına çıkarılan vatandaşa cezai işlem uygulandı. Polis ekipleri daha sonra karantinada olması gereken şahsı evine gönderdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Mert
Ali Mert - 2 hafta Önce

Adamcağız kahvede, sokakta gezmiyor. Bir derdi var ki kaymakamlığa gelmiş.
Doğru düzgün araştırmadan, oturduğu yerden gevşek gevşek haber yapan muhabirin daha kırk fırın ekmek yemesi lazım önce insan sonra gazeteci olması için.

Parti kongresinde kucak kucağa oturanları, maskesiz şekilde toplantı yapan vekillere göremeyen adam, gariban köylüye kabarmış. Yazıklar olsun.

gölge
gölge - 2 hafta Önce

evine gönderdiyse oda evine hiçbir yere uğramadan gitmiştir hani bu evdeki karantinayı pek takmışya sizide takar umarım anonslarda cayır cayır bağırıyorsunuzya kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem ve atıf hoca yurduna gönderilecek diye kuralları uygulamazsanız sadece ayağınıza kadar gelenden haberiniz var ya gerisi yorumsuz

Gölge
Gölge @gölge - 2 hafta Önce

Ancak yalan haber yaparlar bu adam kaçmadı öncelikle siz sağlık ekipleri hastaneye götürüp sonrada adamcağızı eve tek yoladınız sonrada gevşekçe bir haber yapmışsınız bu haberi haber diye koyanlar utansın bu haber yalan kaçma falan yok kaymakamlikda işi olduğu için gitmiş ama bizim insanlarımız haber yapmak için haber uydurmuş kendilerince doğrusunu yazsaydınız hiç değilse haber arıyorsanız insanların ağzında maske yok testleri pozitif ortalarda gezerler onları haber yapın bulunda

SIRADAKİ HABER