‘Algı yapmaya çalışıyorlar’

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Agah Karapıçak, bugün basın toplantısı düzenledi. Toplantıda son günlerde istifa eden meclis üyeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Agah Karapıçak, “İskilip’te istifa edenlerin niyetleri belli. İhraç edildikten sonra istifa ediyorlar. Algı yapmaya çalışıyorlar” dedi.

‘Algı yapmaya çalışıyorlar’

M.BURAK YALÇIN

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Agah Karapıçak, bugün basın toplantısı düzenledi. Toplantıda son günlerde istifa eden meclis üyeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Agah Karapıçak, “İskilip’te istifa edenlerin zaten niyetleri de belli. İhraç edildikten sonra istifa ediyorlar. Algı yapmaya çalışıyorlar” dedi.

Emek Lokantası’nın çevreyolu şubesinde basın toplantısı gerçekleştiren MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, yerel ve genel gündeme dair açıklamalarda bulundu.

MHP’nin Türk siyasi hayatında 52 yıllık köklü mazisiyle, destansı mücadelesiyle, etkin ve kararlı siyasi anlayışıyla çok daha güçlü bir biçimde mevcudiyetini sürdürdüğünü belirten Agah Karapıçak, “Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'in kurucu liderliğinde yola çıkan partimiz Türkiye’nin en kritik dönemeçlerinde, Türkiye’nin ve Türk milletinin bağımsızlığı, refahı ve mutluluğu noktasında her defasında elini değil gövdesini taşın altına koymuş, başını da idam sehpalarına korkusuzca çıkarmaktan geri durmamıştır” diye konuştu.

Türkiye’nin bir ateş çemberinin içerisinde kaldığını aktaran Karapıçak, iç ve dış gelişmelerin her gün yeni gerginlikleri beraberinde getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Irak, Suriye, Kıbrıs, Libya, Doğu Akdeniz, Kırım, Karabağ ve son olarak Afganistan meselesi önümüzde durmaktadır. Türkiye tüm bu gelişmelere tarafsız ve kayıtsız kalamaz. Tarihi bağlarımızın olduğu gönül coğrafyalarımızın, huzura ve barışa kavuşması en büyük temennimizdir. Bir yanda bölücü terör örgütünün saldırıları, bir yanda FETÖ'nün devleti içten çökertme ve istila emelleri, bir yanda küresel güçlerin PKK/PYD/YPG'ye para, silah ve siyasi destek vererek terör devleti kurdurma çabaları, bir yanda Türkiye'nin önünü kesme, elini kolunu bağlama girişimleri, bir yanda döviz saldırıları, kur oyunları, ekonomik terör ile birlikte mücadele edilirken, bir yandan da soğan, patates siyaseti ile, yalan haberler ile, iftira ile Emperyalistlerin taşeronluğunu yaparak Türkiye'nin altını oyma heveslilerini ibretle takip etmekteyiz. Suriye de, Libya da , Kıbrısta ne işimiz var diyerek adeta Türk'ün tarihini yok sayarcasına, Milletin geçmişini yok sayarak, geleceğimizi karartırcasına muğlak söylemlerle siyaset cambazlığı yapanları Aziz Türk milleti unutmamak üzere hafızalara kazımaktadır. Kısacası, bir yanda zillet, diğer yanda millet. Bir yanda bela, diğer yanda beka.”

Türkiye’yi hiç kimsenin teslim alamayacağını ve Türk milletine kimsenin diz çöktüremeyeceğini vurgulayan Karapıçak, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Tüm bu sorunlarımız yokmuş gibi davranan, küresel güçlerin ağzı ile konuşan, yabancı merkezlerden fonlanan, muhalefet etmeyi ihanet etmekle karıştıran siyasetçi ve yazarlar ise diğer büyük sorunumuz olarak karşımızda durmaktadır.

Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyin bu noktadaki uyarıları, tespit ve görüşleri son derece önemlidir. Bu uyarıların bütün toplum kesimlerince dikkate alınması elzemdir. Çorum il ve ilçe teşkilatları olarak liderimizin ve genel merkezimizin bu düşüncelerini de çeşitli iletişim araçları ve saha çalışmaları ile kamuoyuna duyurmanın, anlatmanın gayreti içerisindeyiz. 15 Temmuz FETÖ kalkışmasından sonra kurulan Cumhur İttifakı ise liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin ifadesiyle; "'önce ülkem ve milletim' anlayışının siyasi temsil makamıdır, siyasi ahlak ve erdemin simgesidir, milletimizin ruh kökünden doğmuş, kutlu iradesiyle doğrulmuş, istikbal ve istiklal hedefleriyle devleşmiş Türkiye'nin güvencesi, milli bekamızın yılmaz bekçisi olmuştur.

Cumhur İttifakı, Cumhuriyet'in hem 100. yıl dönümünü, hem de iki yüzüncü yıl dönümünü planlayıp tarihi adımları atacak muazzam bir şuurun özeti ve özel halidir.” Bu inanmışlıkla, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin vermiş olduğu kutlu mücadele ile zilletin karartmaya çalıştığı geleceğimizi aydınlık yarınlarla buluşturacağız. MHP teşkilatları olarak 2023 seçimlerini bu sebeplerle çok fazla önemsiyoruz ve her kesimin bu hassasiyete sahip olmasını bekliyoruz. Cumhur İttifakına sahip çıkmanın ve onu güçlü kılmanın yolu birlik ve beraberliği her alanda sağlam tesis etmekten geçiyor. MHP ülkemizin hem sigortasıdır hem de dağılmaz harcıdır, özüdür. MHP’de siyaset yapmak zordur. Türkiye ne zaman güçlenip, atılım yapacak hep bir şeyler engel olur. Görünmez eller harekete geçer. MHP’de böyledir. Güçlenmesini, ilerlemesini, büyümesini istemeyen odaklar hep yedekte planlarını tutar. Ya içerden ya da dışardan bölmeye, dağıtmaya ve etkisiz kılmaya çabalarlar. Tarihte bu ayak oyunlarının örneği çoktur. Hepsi de tarihin çöplüğündedir. Hiçbirinin ne adı ne de sanı vardır. Hatırlanmazlar bile. Bu yüzden tüm bu hesaplara ve planlara karşılık ülkücü uyanık, ferasetli ve sabırlı olmak zorundadır. Dalından düşen yaprak gibi savrulma hakkımız yoktur. Şehitler Ocağının ağır yükü ve vebali omuzlarımızdadır. Bunu unutmadan bu bilinçle hareket etmek boynumuzun borcudur. Başbuğumuzun deyişiyle “Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yolda dayanabilecekler bizimle gelsinler, cesur olanlar kuvvetli olanlar gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.” Çeşitli bahanelerin ardına sığınarak, ya da yarının hesabını yaparak, ayak oyunlarına tevessül ederek, beklentisi gerçekleşmeyince, yahut bir şekilde ikna edilerek yolunu ayıran arkadaşlarımız da oldu. Kısa zamanda hakikatle yüzleşeceklerdir.

Ayaklarımıza pranga vurmak için kuyruğa girenleri, varlığımıza rehin koymak için el birliği edenleri diri umutlarımızla söndüreceğiz, kabına sığmaz heyecanlarımızla süpüreceğiz, zamanı kendi yörüngesine çekmiş muazzam duruşumuzla sileceğiz. Daha yetmedi, alayını birden silindir gibi ezip geçeceğiz. Gün gelecek onlar yine olmayacak, ancak biz her zaman var olacağız. MHP’nin kapısı mücadelemize destek vermek isteyen herkese, her zaman da açıktır. Bu kapı sadece fitneye ve ihanete kapılıdır.”

Yeni hizmet binalarını yakın bir zamanda hizmete açacaklarını söyleyen Karapıçak, “Çalışmalarımızı bundan sonra orada sürdüreceğiz. Çok amaçlı salonları, çalışma ofisleri, mescidi, yemekhanesi, kütüphanesi ve tam donanımlı tefrişatıyla güzel bir çalışma ortamı sağlanacaktır. Mekanlar aynı zamanda motivasyon da kaynağıdır. Uzun emekler, büyük uğraşlar neticesinde bugüne getirdik. Yönetimimizle, arkadaşlarımızla beraber inandık ve başardık. Ülkemiz ve Çorum’umuz için güzel hizmetlerde bulunmayı Cenab-ı Allah nasip eder inşallah” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun son günlerde istifa eden meclis üyeleri ile ilgili sorusunu da cevaplayan Karapıçak, şunları söyledi: “MHP’de siyaset yapmak zordur. Türkiye’ye nasıl dışarıdan saldırı varsa, MHP’ye de saldırılar hiçbir zaman bitmemiştir. Diğer partilerde de istifa oluyor ama gündeme gelmiyor. Algı ile teslim almaya çalışıyorlar. MHP, algı ile teslim anılacak bir hareket değildir. MHP’ye saldırılar hiçbir zaman bitmez. Yoldan geçen bir vatandaş “ben MHP’den istifa ettim” dese o bile haber olur. Bu hoş bir şey değil. Diğer partiler için de geçerli. Bunu büyük bir olay gibi basına vermek küçüklüktür. İskilip’te istifa edenlerin zaten niyetleri de belli. İhraç edildikten sonra istifa ediyorlar. Birisi zaten üye değildi. Algı yapmaya çalışıyorlar. İl yönetimden istifa eden arkadaşlarımız ise partimize ve liderimiz Devlet Bahçeli’ye bağlılıklarını bildirdiler.”

Basın toplantısında bazı MHP’li yöneticilerde hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
MHP ve Çorum un hali
MHP ve Çorum un hali - 4 ay Önce

Hamaset dolu bir açıklama yapmış.Kendi seçtiğiniz isimler istifa ediyor.Yorulacak veya ayak uyduramayacak olanları seçme kabiliyetiniz yok muydu?Eski ilçe başkanının 228 kişilk yeni üye listesinden kaç kişi partiye üye yapıldı.Bir de MHP nin kapısı herkese açık olduğunu söylüyorsunuz.Parti bitmişti.Tamamen tükettiniz.Vatandaş her durumu biliyor.Kimseyi hamasi laflarla ikna edemezsiniz.İşiniz partinin önünde olduğu sürece partide istifalar sürer.

SIRADAKİ HABER