Arastada dönüşüm başlıyor

OKA, Belediye ve Özel İdare destekleriyle yaptırılması planlanan Çöplük Restorasyon Projesi için ilk adım atıldı. Yaklaşık 450 civarında olan mülk sahiplerinden, röleve çalışmaları için muvafakat imzaları alınmaya başlandı. 

Arastada dönüşüm başlıyor

HURŞİT BOZKURT
OKA, Belediye ve Özel İdare destekleriyle yaptırılması planlanan Çöplük Restorasyon Projesi için ilk adım atıldı. Yaklaşık 450 civarında olan mülk sahiplerinden, röleve çalışmaları için muvafakat imzaları alınmaya başlandı. 


Çöplük ve Dikiciler Arastası Sağlıklaştırma Projesi adıyla hayata geçirilecek olan projede, işyerlerinin tüm teknik ölçülendirmeleri ve fotoğraflama işlemleri, alınan muvafakatların ardından başlatılacak. 


Sahada çalışacak teknik ekibin çalışmalarına destek ve imkan vermeyi taahhüt eden esnafın muvafakat imzalarını kısa zamanda tamamlayacağı beklenirken, çalışmaların proje ve onay aşamasına gelmesiyle birlikte proje ihalesinin yapılacağı bildirildi. 


Esnafa maliyet getirmeyip, OKa, Belediye ve Özel İdare kaynaklarıyla finanse edileceği öğrenilen projenin tamamlanmasıyla birlikte, Çorum tarihi özelliklerini koruyan ve turizm açısından da nemli katkılar sağlayacak başarılı bir projeye kavuşacak. 


Ulu Camii, Çöplük Arastası ve Dikiciler Arastası'nı kaplayan alanda yapılacak çalışmaların ardından Arasta ve çevresi Ankara Hacı Bayram Camii çevresinde ve Hamamönü'nde gerçekleştirilen tarihi mekanlara dönüşecek.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

Neden saat kulesinden akşemsettine yol açılmıyor.Şehir trafiği rahatlasa nolur san ki.

Orhan
Orhan @ahmet - 3 yıl Önce

O yolu açmak saat kulesine daha çok araç gelmesi demek , rahatlar mı daha mı çok sıkışır bir kez daha düşünmek lazım.

YUNUS
YUNUS - 3 yıl Önce

BEN 20 YIL ÇORUM DA OTURDUM 10 YIL OLDU ÇORUM DAN ÇIKALI HALA AYNI TERANE SECİP ZAMANI BU HABERLER ÇIKIYOR SONRA PATLIYOR :)

Ali cantas
Ali cantas - 3 yıl Önce

Saat kulesi ile akşemsettin camii arasındaki yolu neden açamıyorsunuz

ÇORUMLU
ÇORUMLU - 3 yıl Önce

Sağlıklaştırma alanı sınırları dikkate alınırsa; Tarihi Güpür Hamamı ve bitişik iş yerleri o harabet ve berbat görüntü sınır dışında kalmış. Ulu Caminin kapısının karşısında bulunan bu harap iş yerleri görüntüsü çok berbat , buranın da sınıra dahil edilmesi gerekli.

emre
emre - 3 yıl Önce

seçim öncesi klasik haberler bu zamana kadar neden beklediniz acaba

Sufi
Sufi - 3 yıl Önce

Çorum harabe haldeyken siz nehin restoresini yapıyonuz yaptığınız işlerden hep israfa kaçtınız Milletin parasını kendi nefsinizi tatmin etmek için ülkenin 15 yılını heba ettiniz elde var sıfır gelinen nokta çorum hala harabe çünkü siz Allah'ın rızasını değil kendi nefsinizi tatmin etmenin yolundasınız

sezer
sezer - 3 yıl Önce

Resim de gözüküyor.Akşemsettinden yol çöplüğe kadar gelmiş.Saat kulesine açın gitsin.Esnafı da mağdur etmeden.

hasan
hasan - 3 yıl Önce

yol açılmayacaksa hiç başlamasınlar.zeki başkan da gider ayak yolu katmadan başlattı projeyi.o yol açılmadan harcanacak tek kuruş hakkımı helal etmiyorum


SIRADAKİ HABER