İSKİLİP’TE GEÇEN HAFTA

Temmuzun 15'inde Mehmet Altun ile İskilip'te idik. Önce Hacı Karani’de bulunan mezarlığı ziyaret ettik. Sonra Semerciler Çarşısı’nda bulunan Ömer'in dükkanına, Mehmet Ankara'dan getirdiği kitapları teslim etti.  Dükkanlar çok güzel olmuş. 
Bayram için İskilip'e gelenlerin dükkanları ziyaret ederek, canlılık getirmelerinde yarar var. Bu güzel teşebbüsün desteklenmesi lazım. 
Parkın içler acısı hali devam ediyor. Parkı her gördüğümde içim sızlıyor. Çorum ilinin en güzel parkı, gecekondu park haline gelmiş. Güller çiçekler gitmiş, çim ekili alanlar masa sandalye ile doldurulmuş. Park konusunu üç senedir, değişik zamanlar da yazdım. Maalesef hiçbir iyiye gidiş olmadı. İşleten memnun, belediye memnun. Bizde boşuna uğraşıyoruz. 
İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül Bey hakkında da performans eksikliği konusunda şikayetler aldım. Muharrem Bey’den önceki kaymakamlar, İskilip için çok çaba gösterdiler. Başarılı da oldular.  Muharrem Bey’in ele aldığı İskilip için yeni bir proje yok. Bu durumları ilgili yerlere iletmeye çalıştım. 
Bu arada Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Bey’den, danışmanı vasıtası ile randevu almaya çalıştım. Konu İskilip'in sorunu olunca randevu alamadım. İnşallah İskilipli milletvekilimiz olur da sorunlarımıza dört elle sarılır. Bunu sabırsızlıkla bekliyoruz.  
İskilip Kütüphanesi’nin önüne, aracımızı park etmiş bekliyorduk. 15 yaşlarında iki kız, iki oğlan konuşuyorlardı. Oğlanın biri iki lafının birinde küfrediyor, kızlarda gülümsüyordu. Yanlarına giderek oğlanlara- "Siz utanmıyor musunuz, burada iki tane bayan var. Yanlarında küfrediyorsun. Size anneniz babanız okulunuz böylemi öğretti" dedim. Bir tanesi ben okumuyorum, diğeri de okulda bir şey öğretmiyorlar ki dedi. Üzülerek yanlarından ayrıldım. İskilip ne hale gelmiş, içler acısı. 
En mutlu olduğum hadise, Evliği ziyaretimiz ve Akşemsettin Hazretlerini de ALİ KILCI kardeşimin AK ŞEMSETTİN KİTABI İLE yerinde görmek, anlamak oldu. Bütün hemşerilerimiz Ali Kılcı'nın  bu kitabını alıp okusunlar. Mübarek zatın oğlunun ve yakınlarının mezarlarının burada olduğunu, AK ŞEMSETTİN HAZRETLERİ’NİN 7 sene İSKİLİP'te kalıp, hastaları tedavi ettiğini öğrensinler. Her sene 4-5 otobüs dolusu Bolu-Göynüklüler’in burayı ziyarete geldiğini bilsinler.
Değerli hemşerilerim, hepinizin geçmiş Kurban Bayramı'nı kutluyor, sağlık ve afiyet diliyorum.

YORUM EKLE